מבצע ארצי לאיתור נהגים שרישיונם נשלל ולא הופקד במשרד הרישוי

במסגרת המבצע שיזם השר כץ נשלחו מכתבי אזהרה אישיים ל- 13 אלף נהגים פסולים שלא הפקידו את רישיונם. בנוסף לכך, יקבלו הנהגים הודעה אישית לטלפון הנייד או לטלפון האישי בביתם בו הם נדרשים להפקיד מיד את הרישיון בטרם ינקטו נגדם בהליכים משפטיים


00:00 ,10.07.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בשיתוף אגף התנועה במשטרה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים פתחו היום (יום ראשון) במבצע ארצי נרחב לאיתור כ- 13 אלף נהגים שרישיונם נפסל ולא הופקד במשרד הרישוי כמתחייב מהחוק. מדובר בנהגים שצברו 36 נקודות חובה ויותר, בעקבות עבירות תנועה רבות שביצעו.

 

במסגרת המבצע הנערך ביוזמת שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ נשלחו היום מכתבי אזהרה אישיים לכל אחד מ- 13 אלף הנהגים שנפסלו על ידי משרד התחבורה מלהחזיק ברישיון נהיגה ולא הפקידו את רישיונם. לדברי השר כץ המבצע מבוצע במסגרת תוכנית משרדו להוריד מהכביש עבריני תנועה, נהגים מסוכנים המזלזלים בחוקי התנועה.

 

בנוסף לכך תשלח השבוע הודעה קולית מוקלטת ישירות למכשיר הטלפון הנייד או לטלפון האישי בביתם של הנהגים. בהודעה צויין כי מי שיימצא נוהג בזמן פסילה יהיה צפוי לעונשים כבדים ולהבאה בפני שופט בית משפט. על פי החוק רשאי בית משפט להטיל עונשי מאסר בפועל על נהיגה בזמן פסילה ואף לאסור שימוש ברכב בו בוצעה עבירה לתקופה של שישה חודשים.

 

בימים הקרובים יחל משרד התחבורה בשיתוף אגף התנועה במשטרה לאתר בדרכים נהגים הממשיכים לנהוג למרות שרישיונם נפסל. במהלך המבצע שימשך כשבועיים יתפרסו ניידות בטיחות של משרד התחבורה בכבישים ובצמתים מרכזיים בכל רחבי הארץ ויבדקו רישיונות נהיגה של כלי רכב חולפים.

 

שבועיים לאחר קבלת המכתבים תפעל משטרת ישראל, בשיתוף משרד התחבורה לאתר נהגים שטרם הפקידו את רישיונם במטרה להביאם בפני בית המשפט. במקביל לכך, ייערך קמפיין תקשורתי נרחב של הרשות הלאומית לדרכים בו יתבקשו הנהגים שרישיונם נשלל להפקידו מיידית במשרד הרישוי.

 

נהגים שצברו 36 נקודות חובה או יותר ולא הפקידו את רישיון הנהיגה יוכלו להפקידו ללא נקיטת סנקציות נגדם, במהלך השבועיים בהם יתקיים המבצע. הנהגים יוכלו לקבל לביתם מידע על מספר הנקודות שנזקפו לחובתם, באמצעות המוקד הטלפוני הארצי 5678* או 1-222-5678.