משרד התחבורה: גידול של 9% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית

ישראל כץ: מגמת הגידול במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית נמשכת וחוסכת למשק מאות מיליוני שקלים מדי שנה. 550 מיליון מהנסיעות בוצעו באוטובוסים ויותר מ-45 מיליון נסיעות בוצעו ברכבת


10:45 ,14.11.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

מספר הנוסעים בתחבורה הציבורית ממשיך לטפס. גידול מרשים של 9.1% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית בישראל, נרשם בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2016, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כך הודיע שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

 

מנתוני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית עולה כי בחודשים ינואר עד ספטמבר נרשמה עלייה של 9% במספר הנוסעים באוטובוסים ו-17% במספר הנוסעים ברכבת ישראל. 550 מיליון מהנסיעות בוצעו באוטובוסים ויותר מ-45 מיליון נסיעות בוצעו ברכבת ישראל.

 

השר כץ ציין כי מגמת הגידול  במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית הולכת ונמשכת וחוסכת למשק מאות מיליוני שקלים מדי שנה. דו"ח וועדת טרכטנברג קובע כי כל אחוז גידול בנוסעים בתחבורה הציבורית חוסך למשק כ-400 מיליון שקלים.

 

בשנתיים האחרונות בוצעו שיפורים רבים בתחבורה הציבורית שהביאו לגידול במספר הנוסעים ובראשם הרפורמה במבנה התעריפים של התחבורה הציבורית. גידול משמעותי של כ-14%  נרשם בנסועה (קילומטרז') שביצעו האוטובוסים. זאת בעקבות החלטת משרד התחבורה להגדיל את התדירויות ומספר הקווים בתחבורה הציבורית.

 

"הרפורמה בתעריפים שיצאה לדרך ב-1 בינואר 2016, אפשרה למאות אלפי נוסעים ליהנות מהוזלות דרמטיות של עשרות אחוזים בתעריפי התחבורה הציבורית באוטובוסים וברכבות, באמצעות מנוי חופשי- חודשי או חופשי- יומי" הוסיף כץ.

 

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, מאיר חן, הדגיש כי הגידול במספר נסיעות הנוסע הוא הגדול ביותר עד כה מאז נפתח הענף לתחרות בשנת 2000. זאת, כתוצאה ממכלול שיפורים מהותיים שקודמו בשנתיים האחרונות. עוד הוסיף חן, כי בכוונת הרשות הארצית לתחבורה ציבורית להאיץ תכניות שיפור שירות נוספות גם בשנת 2017.