משרד התחבורה שיגר הודעות קוליות ל-30 אלף נהגים שטרם ביצעו קורס בנהיגה מונעת

מנכ"ל משרד התחבורה: מי שלא יבצע את הקורס תוך 3 חודשים צפוי לשלילה מיידית של רישיון הנהיגה


00:00 ,09.07.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

אזהרה אחרונה לפני שלילת הרישיון. משרד התחבורה שיגר היום הודעות קוליות, מוקלטות לכ- 30 אלף נהגים שנדרשו לעבור קורס בנהיגה נכונה (נהיגה מונעת) וטרם ביצעו אותו כמתחייב מתקנות התעבורה. כך הודיע היום מנכ"ל משרד התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, עוזי יצחקי.

מנכ"ל משרד התחבורה ציין כי נהגים שלא יבצעו את הקורס בתוך שלושה חודשים מיום קבלת ההודעה הטלפונית, צפויים לשלילה מיידית של רישיון הנהיגה וזאת ללא כל התראה נוספת.

ההודעות הקוליות נשלחו ישירות למכשיר הטלפון הנייד או לטלפון האישי בביתם של הנהגים בלשון הבאה: "לפי רישומי רשות הרישוי לא בצעת את אמצעי התיקון שהוטל עליך בהתאם לשיטת הניקוד הקבועה בחוק. לידיעתך, אי ביצוע ההדרכה יגרום להתליית רישיונך."

אגף הרישוי במשרד התחבורה מתכוון לשלוח בנוסף להודעות הקוליות מכתבי אזהרה אישיים לכל אחד מהנהגים המחויבים לעבור את הקורס וטרם  ביצעו אותו או נרשמו לקורס.

על פי שיטת הניקוד החדשה שיזם שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, נהג שחוייב לבצע קורס בנהיגה נכונה ולא ביצע אותו בתוך 6 חודשים לכל היותר, רישיונו יישלל ויחודש רק לאחר ביצוע הקורס.

יצוין כי נהגים שצברו 12 נקודות חובה ויותר בשיטת הניקוד חייבים לעבור קורס בנהיגה נכונה, כתנאי לחידוש הרישיון. נהגים שצברו 24 נקודות מחויבים בנוסף לכך לבצע קורס ייעודי בנהיגה נכונה.