סין משכללת מערכת GPS לווייני אלטרנטיבית

פריצת הדרך של רשת הלווינים הסינית Beidou תשחרר את בייג׳ין מהחשש המדיני כי ארה״ב עלולה לחסום את הגישה של סין על רקע מתחים גאו-פוליטיים. הרשת הסינית של 35 לווינים צפויה לעבור את המערכת האמריקאית הקיימת


10:19 ,05.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

מערכת ניווט לוויני גלובלית חדשה תצטרף בקרוב למערכת ה-GPS האמריקאית, ה-GLONASS הרוסית וה-Galileo של האיחוד האירופי. סין מפתחת רשת GPS אלטרנטיבית ובכך מאיצה את קצב ההיפרדות שלה מטכנולוגיות אמריקאיות. 

 

פריצת הדרך של רשת הלווינים הסינית Beidou תשחרר את בייג׳ין מהחשש המדיני כי ארה״ב עלולה לחסום את הגישה של סין על רקע מתחים גאו-פוליטיים.

 

הרשת הסינית של 35 לווינים צפויה לעבור את המערכת האמריקאית הקיימת. הטכנולוגיה שהושקה בשנת 2000 תושלם במהלך המחצית הראשונה של 2020, ויש לה כבר מאגר משתמשים פוטנציאלי עצום, לאור העובדה שיותר מ-70% מהסמארטפונים הסינים כבר מוכנים כיום לשימוש בשירותי המיקום שלה, כך לפי דיווח של Nikkei Asian Review.

 

רשת Beidou היא חלק אינטגרלי מהתוכניות של סין לטווח הארוך לשלוט בשירותי הטלקומוניקציה מהדור הבא, ובשילוב עם התקדמותה של בייג׳ין בתחום התקשורת האלחוטית מהדור החמישי, מציבה בפני ארה״ב אתגר רציני בשליטה על תשתיות הטלקומוניקציה. שיגור שני הלווינים האחרונים מתוכנן עד יוני 2020.