עוד 27 ק"מ על כביש 6

הלילה ייפתח לתנועה הקטע שבין בית קמה לצומת שוקת, כולל מחלף בית קמה, בעלות של 160 מיליון שקל


11:54 ,03.09.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

הלילה (בין חמישי לשישי) יפתח לתנועה קטע נוסף של כביש חוצה ישראל (כביש 6) דרום, במסגרת סלילת קטע הדרך מבית קמה לצומת שוקת. עלות הפרויקט נאמדת ב-160 מיליון שקל.

 

חלקים מקטע הכביש כבר נפתחו לתנועה. קטע הדרך החדש כולל את פתיחתו של מחלף בית קמה - באחד הצמתים העמוסים ביותר בדרום - שיחליף את צומת בית קמה הקיים, יבטל את הרמזור המוצב בו כיום ויאפשר חיבור ישיר ומהיר לבאר שבע ולמרכז הנגב, וכן לנתיבות במערב.

 

שר התחבורה ישראל כץ ציין, כי בשבוע הבא יפתח קטע נוסף של כביש חוצה ישראל לכיוון דרום, בין מחלף רהט החדש לבין להבים מזרח. מדובר בקטע המחבר את כביש 40 לכביש 31, לכיוון ערד ומזרח הנגב, ומבטל את הצורך לעבור בצומת להבים המרומזר.

 

לפני כשבועיים נסללה הדרך להארכת כביש 6 צפונה, מיקנעם ועד מחלף סומך. זאת בעקבות החתימה על הסגירה הפיננסית בין המדינה לבין זכיינית הכביש חברת שפיר הנדסה, שצירפה אליה לביצוע הפרויקט את חברת פיצארוטי מאיטליה, השותפה גם לעבודות בניית מנהרות הרכבת לירושלים.

 

כביש 6 משתרע כיום על פני 140 ק"מ, ממחלף עין תות שבצפון ועד מחלף מאחז בדרום. במחלף תל קשיש שבצפון מתפצל כביש חוצה ישראל לשתי זרועות: אחת לכיוון מחלף סומך והגליל המערבי; השנייה לכיוון מחלף המוביל ואצבע הגליל.

 

עם השלמת קטע הכביש מבית קמה ועד שוקת, יגיע אורכו של כביש 6 ל-167 ק"מ.