גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.12.2018
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.771 +0.48
אירו 4.2586 -0.258
ליש"ט 4.7458 -0.051
100 יין 3.322 +0.402
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

קיצור תורים במשרדי הרישוי: לא ידפיסו רישיונות נהיגה ורכב

זאת פרט למקרים בהם לא ניתן להנפיק את הרישיון בערוצים המהירים. המהלך נועד לייעל את עבודת משרדי הרישוי, ולנתב את המבקשים להנפיק כפל רישיון לערוצים המהירים המאפשרים הדפסה ותשלום במקום אחד
08.01.18 / 14:15
קיצור תורים במשרדי הרישוי: לא ידפיסו רישיונות נהיגה ורכב
08.01.18
קיצור תורים במשרדי הרישוי: לא ידפיסו רישיונות נהיגה ורכב

החל מ-1 בפברואר 2018 לא ניתן יהיה להדפיס רישיונות נהיגה ורכב בסניפי משרד הרישוי. מדובר בנהגים שתוקף רישיונם פג ולא קיבלו את הרישיון לכתובתם, או נהגים שרישיונם אבד או נגנב ומבקשים להדפיס רישיון חדש (כפל רישיון).

 

משרדי הרישוי ימשיכו להדפיס רישיונות נהיגה ורכב, רק במקרים בהם לא ניתן להנפיק את הרישיון בערוצים המהירים, שמעמיד משרד התחבורה לרשות הנהגים. מדובר במקרים בהם נהגים נדרשים לחדש את רישיונם לאחר שלילת רישיון על ידי משטרה או בית המשפט, הליכי הוצאה לפועל ועדכון פרטים אישיים או שינויים טכניים ברכב.

 

יצוין כי משרדי הרישוי אינם מאפשרים כיום תשלום עבור רישיונות נהיגה ורכב, אלא להדפיסם בלבד. לעומת זאת, בערוצים השונים שהמשרד מעמיד לרשות הנהגים, ניתן לשלם עבור הרישיונות ולהדפיסם במקום אחד, בקלות ובנוחות, ולחסוך זמן יקר.

 

סמנכ"ל תנועה במשרד התחבורה, (אינג') אבנר פלור ציין כי המהלך נועד לייעל את עבודת משרדי הרישוי, ולנתב את המבקשים להנפיק כפל רישיון, למגוון הערוצים המהירים המאפשרים הדפסה ותשלום במקום אחד. הערוצים החדשים שנפתחו בשנה האחרונה, יחסכו לנהגים את ההגעה למשרדי הרישוי וההמתנה בתורים, ובמקביל יקצרו את התורים במשרדי הרישוי עבור מי שנדרש לבצע פעולות המחייבות את ההגעה לסניפים.

 

החל מ-1 בפברואר, הנפקת כפל רישיונות נהיגה ורכב תתבצע אך ורק באמצעות הערוצים המהירים: 700 סניפי דואר ישראל הפרוסים בכל רחבי הארץ, כ-100 עמדות רישיומט, המוצבות ברשת הסופר פארם ובמרכזי הקניות, אתר האינטרנט של משרד התחבורה וכן במוקד הטלפוני או במענה האוטומטי הפועל 24 שעות ביממה.

 

רשימת סניפי הדואר בהם ניתן להנפיק את הרישיונות מפורסמת באתר האינטרנט של דואר ישראל. רשימת עמדות הרישוימט ניתן למצוא באתר האינטרנט של משרד התחבורה.

 

התכנית מבוצעת במסגרת הרפורמה שמוביל השר כץ באגף הרישוי. הרפורמה כוללת שורה ארוכה של שיפורים מהפכניים בכל תחומי הרישוי, ובכלל זה הארכה משמעותית של תוקף רישיונות הנהיגה, צמצום הבירוקרטיה, הסמכת גופים נוספים במתן שירותי רישוי, הרחבת השירותים המקוונים, הנגשת המידע לאזרחים, העתקת משרדי רישוי למבנים חדשים ומרווחים ושיפור השירות בסניפים הקיימים.

 

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 925
פייסבוק

×