אשדוד: יום כיף בפרויקט משותף עם עמותת אתגרים

במסגרת הפרויקט התקיימו 15 מפגשים של חוג אתגרים בהשתתפות שלושה בתי ספר לחינוך מיוחד ושמונה גני ילדים לילדים בעלי צרכים מיוחדים


00:00 ,04.07.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

במסגרת הפרויקט התקיימו 15 מפגשים של חוג אתגרים בהשתתפות שלושה בתי ספר לחינוך מיוחד ושמונה גני ילדים לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 
עמותת אתגרים בשיתוף עם החברה העירונית לתרבות ופנאי וחברת נמל אשדוד, קיימו בשבוע שעבר את  "יום השיא" בפרויקט המשותף.
 
האירוע החגיגי התקיים בפארק המשטרה באשדוד במתכונת של "יום כיף", כולל פעילויות אומגה, גשר חבלים, טיפוס על קירות ועוד, במטרה לסכם את הפעילות המשותפת במהלך שנת הלימודים המגיעה כעת לסיומה.
 
הפרויקט, שנמשך לאורך כל שנת הלימודים, מומן על ידי החברה העירונית, העמותה וחברת הנמל. במסגרת הפרויקט התקיימו 15 מפגשי פעילות חינוכית-שיקומית של חוג "אתגרים", בהשתתפות שלושה בתי ספר לחינוך מיוחד ושמונה גני ילדים לילדים בעלי צרכים מיוחדים, כאשר העבודה עם הקבוצות משתנה בהתאם לגיל, הצרכים והיכולות של משתתפי הקבוצה. מטרתה העיקרית של הפעילות היא סיוע לילדים להתחזק ולרכוש ביטחון עצמי, לשפר את המיומנויות המוטוריות ולשפר מיומנויות תקשורתיות וחברתיות שונות. הפעילות תתחדש במהלך שנת הלימודים הבאה.
 
עמותת "אתגרים" הנה עמותה שלא למטרות רווח שנוסדה בשנת 1995 על ידי גרעין של נכי צה"ל, נכים אזרחיים ואנשי שיקום בכירים, במטרה לשקם פיזית, נפשית וחברתית, ילדים, נוער ובוגרים באמצעות פעילות ספורט אתגרי ונופש פעיל. חזון העמותה הוא שילובם של אנשים בעלי מוגבלויות בחברה ולאפשר להם שוויון הזדמנויות. העמותה פועלת למיצוי הפוטנציאל האישי הגלום באדם, לטיפוח מצוינות וליצירת דימוי חדש וחיובי בקרב ציבור הנכים עצמו ובעיני החברה בישראל.