גרימלדי: רולס רויס תספק את מערכות ההנעה עבור 9 אניות גלנוע חדשות

שווי החוזה מוערך בכ-35 מיליון דולר ואילו מועד אספקת מערכות ההנעה מתכונן לשנת 2019 ואילך. אניות הגלנוע החדשות של גרימלדי הינן מהדור החמישי ותהיינה באורך 238 מטר


14:26 ,03.12.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת Rolls Royce Commercial Marine זכתה בחוזה לספק את מערכות ההנעה לתשע אניות גלנוע חדשות שייבנו עבור קבוצת גרימלדי האיטלקית. אניות הגלנוע ייבנו במספנות נאנג׳ינג גי׳נלינג בסין.

 

על פי הדיווחים, שווי החוזה מוערך בכ-35 מיליון דולר ואילו מועד אספקת מערכות ההנעה מתכונן לשנת 2019 ואילך בהתאם לזמני מסירת אניות הגלנוע לידי גרימלדי כאשר האחרונה שבהן תימסר בשנת 2021.

 

חברת רולס רויס תספק בנוסף הילוכים ומערכת אשר משלבת את פעילות המדחס וההגה לכדי מערכת אחת על מנת להגביר את היעילות ההידרודינמית.

 

אניות הגלנוע החדשות של גרימלדי, באורך 238 מטר כל אחת, מתכוננות להעביר למעלה מ-7,800 מטר רץ של יחידות על גלגלים, אורך השווה ערך לכ-500 טריילרים. האניות קיבלו את הכינוי ״אניות הדור החמישי״ ו״הירוק״ של גרימלדי ויונעו בצורה היברידית בשילוב דלק רגיל בעת הפלגה בים, והנעה חשמלית בעת השהייה בנמל. האניות עוצבו על ידי קנוד אי הנסן בדנמרק.

 

נציין כי מוקדם יותר השנה, קבוצת הטכנולוגיה הימית הנורבגית Kongsberg Maritime זכתה בחוזים לאספקת מערכות כוח היברידיות לתשע אניות הגלנוע החדשות.