השר מופז ביקר הבוקר באשדוד: "מרגישים את השינוי החיובי"

שר התחבורה, שביקר בנמל ביחד עם מנכ"ל משרדו, אמר עוד כי "הסכמי חלונות בנמל אשדוד הם יעד מחויב מציאות, יש להגדיל באופן משמעותי את היקפי הרציפים המופעלים בשיטה זו"


00:00 ,13.02.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה שביקר בנמל ביחד עם מנכ"ל משרדו אמר עוד כי "הסכמי חלונות בנמל אשדוד הם יעד מחויב מציאות, יש להגדיל באופן משמעותי את היקפי הרציפים המופעלים בשיטה זו"
 
סגן ראש הממשלה ושר התחבורה והבטיחות בדרכים, רא"ל (במיל) שאול מופז ביקר הבוקר בחברת נמל אשדוד. במסגרת הביקור, שנערך בהשתתפות מנכ"ל משרד התחבורה, רו"ח גדעון סיטרמן, נפגש השר עם מנכ"ל החברה, שוקי סגיס, ועם הנהלת החברה. במהלך הפגישה ציין השר מופז כי "מרגישים את השינוי החיובי בנמל אשדוד. ישנה התייעלות של המערכות התפעולית והן פועלות תוך שילוב של כל שרשרת האספקה".
 
במהלך הביקור ציין מופז כי "הסכמי חלונות בנמל אשדוד הם יעד מחויב מציאות, יש להגדיל באופן משמעותי את היקפי הרציפים המופעלים בשיטה זו. הסכמים אלה מגדילים את יכולת התכנון ויוצרים אופטימיזציה תפעולית".
 
המנכ"ל סגיס ערך בפני השר מופז סקירה מלאה על שיפור רמת השירות בנמל, הכולל קיצור התור התפעולי של אוניות, מתן אפשרות לשחרור מהיר של מטענים, ייעול מאגר הנתונים ותהליכי האישורים, שיפור רמת תחזוקת המנופים והכלים הניידים וחיזוק הקשר האישי עם הלקוחות. בנוסף, השקעות ברכש וציוד, קליטת כ"א, הכשרות עובדים, קורסים ועוד.
 
כמו כן ציין סגיס את המשימות החשובות שעדיין עומדות בפני חברת נמל אשדוד, כגון השלמת בניית השער החדש, טיפול בתשתיות רכבת להובלת סחורות, הקלות ברגולציה על מנת לעודד את התחרות בין הנמלים, פתרון המחלוקת בנושא הרפורמה בתעריפים, פיתוח שלב ב' בנמל איתן, הכנת החברה להנפקה ועוד.