חברת הספנות Evergreen תזמין 100 אוניות מכולה חדשות

בכוונתה להתחיל במו"מ מספנות שונות במאי הקרוב. החברה, אשר לא רכשה אוניות חדשות במהלך השנתיים וחצי האחרונות, תרכוש בין היתר 32 אוניות בנפח 8,000 TEU


00:00 ,11.04.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

בכוונתה להתחיל במו"מ מספנות שונות במאי הקרוב. החברה, אשר לא רכשה אוניות חדשות במהלך השנתיים וחצי האחרונות, תרכוש בין היתר 32 אוניות בנפח 8,000 TEU
 
חברת אוורגרין ליין, אשר היתה זהירה מאוד בשנים האחרונות בכל הנוגע לרכישת אוניות חדשות, אישרה ביום שישי האחרון כי בכוונתה להתחיל ולנהל משא ומתן עם מספנות שונות על מנת להזמין לצי האוניות שלה מאה אוניות מכולה חדשות.
 
דובר של החברה בארה"ב אישר דיווחים לפיהם יו"ר חברת הספנות, Chang Yung-Fa, הודיע על כוונת החברה לבחור מספנות שונות ולהתחיל ולדון בדרישות האוניות השונות כגון נפחים, תאריכי מסירה, מחירי האוניות ותנאי תשלום בחודש מאי הקרוב.
 
יו"ר החברה דיווח עוד כי החברה הפסידה כספים במהלך שנת הפעילות של 2009, וזאת בפעם הראשונה מאז הקמתה. הפסדי החברה, שעמדו על למעלה מ-300 מיליון דולר, התרחשו בעיקר במחצית הראשונה של 2009 אך הודות לפעילות מוצלחת,  החברה הצליחה לחזור לרווחיות במחצית השנייה של השנה. יו"ר החברה הוסיף כי החלטת החברה בעבר שלא להיכנס לרכש אוניות חסר אחריות, כדבריו, היווה גורם משמעותי בצמצום הפסדי החברה.
 
לדברי מר Chang, בפעם האחרונה שהחברה התכוונה להזמין אוניות חדשות מחירי האוניות היו מאוד גבוהים דבר שגרם לחברה לוותר על ההזמנה. הוא ציין כי החברה תתעקש על כך שמחירי האוניות יהיו "הולמים יותר", כדבריו.
 
על פי הדיווחים, חברת הספנות מטייוואן מתכננת לרכוש אוניות חדשות בהן 32 אוניות בנפח של 8,000 TEU, עשרים אוניות בנפח של 7,024 TEU (מסוג S שכבר נמצאת ברשות החברה), 20 אוניות בנפח של 5,364 TEU (מסוג U שכבר נמצאת ברשות החברה), וכן 20 אוניות – או יותר מכך – בנפח של 2,000 TEU אשר תשמשנה כאוניות הזנה.
 
מומחים מעריכים כי החברה תתקשה לקבל לרשותה אוניות חדשות בשנתיים הקרובות אך מציינים כי עודף ההיצע הגדול שקיים כיום בשוק יקל על קברניטי החברה לחכור אוניות על פי רצונה עד אשר היא תקבל לרשותה את האוניות החדשות – דבר שיקרה על פי הערכות בעוד ארבע –חמש שנים. כידוע, החברה לא ביצעה רכש של אוניות חדשות בשנתיים וחצי האחרונות.
 
כיום יש לחברת הספנות אוורגרין צי אוניות המונה 148 אוניות מכולה בנפח כולל של כ-551 אלף TEU, כאשר 87 מהן נמצאות בבעלותה, והיתר, 61 אוניות, נמצאות ברשותה באמצעות חכירה.