יאיר חזן: נמל אילת ממשיך לשמור על רווחיות גבוהה

יו"ר חברת נמל אילת: "נמל אילת הוכרז כנכס אסטרטגי על ידי ממשלת ישראל וממשיך להצדיק זאת גם בתקופה של משבר כלכלי"


00:00 ,30.07.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

יו"ר חברת נמל אילת: "נמל אילת הוכרז כנכס אסטרטגי על ידי ממשלת ישראל  וממשיך להצדיק זאת גם בתקופה של משבר כלכלי"
 
השבוע פורסמו הדוחות הכספיים של נמלי ישראל לשנת 2008 באתר רשות החברות הממשלתיות, ועל על פי הדוחות עולה כי נמל אילת ממשיך לשמור על שיעור הרווח הגבוה ביותר ביחס למחזור הפעילות שלו.
 
הדוחות הכספיים של נמלי ישראל שנחשפו השבוע מעידים כי נמל אילת ממשיך לשמור על שיעור הרווח בשנה שעברה. נמל אילת הרוויח בשנת 2008 41.3 מיליון שקלים לעומת 42 מיליון בשנת 2007 .
 
מנהלי נמל אילת אומרים כי הצלחתו של הנמל לשמור על רווחיותו גם בעידן של משבר כלכלי קשה מעידה על חוסנו ויציבותו נוכח כוונת הממשלה להפריט את הנמל.
 
"נמל אילת הוכרז כנכס אסטרטגי על ידי ממשלת ישראל  וממשיך להצדיק זאת גם בתקופה של משבר כלכלי" אומר עו"ד יאיר חזן, יו"ר הנמל. "נמל אילת ממשיך לשמור על רווחיות גבוהה ביחס למחזור המכירות שלו ואני שמח לומר כי הכותרות המבשרות רעות לשאר הנמלים שפורסמו השבוע אינן תקפות כלל לנמל אילת" מוסיף חזן.
 
מחברת נמל אילת נמסר כי תחומי הפעילות המרכזיים בנמל הם יצוא תפזורת ויבוא כלי רכב מן המזרח. פעילות נמל אילת בתחומים אלה עלתה בשנים 2004-2008 בכ-50%. "הנמל ממשיך כל העת בהכשרת שטחי אחסנה חדשים ותשתיות נלוות לאחסון כלי הרכב המיובאים, תוך הקפדה על  שירות מהיר ואיכותי, בטיחות ואבטחה. הנמל פועל בשנים האחרונות גם בתחום יבוא בקר מן המזרח וכן בתחום המכולות ואוניות הנוסעים במפרץ".