לוסי בורכרד פרקה מטען כבד עבור חברת החשמל

בין היחידות שפורקו השבוע בנמל אשדוד ניתן היה למצוא שתי טורבינות במשקל 262 טון כ"א וכן גרנרטור במשקל של 180 טון. במהלך הפריקה שימשה האונייה Jumbo Challenger כ"מנוף צף" ופרקה גנרטור במשקל 180 טון מאוניה נוספת לרציף


00:00 ,28.01.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

בין היחידות שפורקו השבוע בנמל אשדוד ניתן היה למצוא שתי טורבינות במשקל 262 טון כ"א וכן גרנרטור במשקל של  180 טון. במהלך הפריקה שימשה האונייה Jumbo Challenger כ"מנוף צף" ופרקה גנרטור במשקל 180 טון מאוניה נוספת לרציף
 
האונייה Jumbo Challenger פרקה בהצלחה בתחילת השבוע בנמל אשדוד מטען כבד ומסובך לטעינה ופריקה. המטען הוא בערך של כ-70 מיליון יורו, וכולל סך הכל 270 יחידות בנפח של כ-7,000 ממ"ק.
 
המטען, אשר יוצר על ידי חברת ג'נרל אלקטריק, נועד לתחנת הכוח החדשה של חברת החשמל ברמת חובב שבצפון הנגב, אשר אמורה לייצר עם הקמתה 355 מגה- וואט חשמל מגז טבעי.
 
בין היחידות שפורקו השבוע בנמל אשדוד ניתן היה למצוא שתי טורבינות במשקל 262 טון כ"א וכן גרנרטור במשקל של  180 טון.
 
מחברת לוסי בורכרכד, אשר ביצעה את הפרויקט עבור חברת החשמל, נמסר כי מאחר ומדובר בפרויקט בעל נפח הובלה רב, חברת Jumbo Shipping חכרה בנוסף את האונייה M.V Skagenbank בעלת DWAT של כ-4,200 טון, שהינה אוניית מטען כללי ללא מנופים, והטעינה אותה בנמל רוטרדם עם מטען נוסף לפרויקט בנפח של כ-2,000 ממ"ק. מטען זה כלל גם גנרטור במשקל של כ-180 טון שהוטען על ידי מנוף חוף.
 
חברת לוסי בורכרד, המייצגת בישראל את חברת Jumbo Shipping דאגה לכך ששתי האוניות הנ"ל תגענה בסמוך זו לזו לנמל אשדוד, וזאת על מנת לחסוך עלויות ומתן שירות טוב יותר ללקוח. כמו כן, חברת לוסי בורכרד ספנות שיכנעה את חברת Jumbo Shipping שהאונייה Jumbo Challenger תשמש כ"מנוף צף" ותפרק את הגנרטור של 180 טון מהאונייה Skagenbank לרציף.
 
לשם ביצוע פריקה זו, מוקמו האוניות זו לצד זו כשמצופי יוקוהמה חצצו ביניהן, והמטען הונף מהאוניה החיצונית, מעל האונייה Jumbo Challenger, לרציף באמצעות אחד ממנופי האוניה - מנוף של 500 SWL טון. מחברת לוסי בורכרד כי פריקה שכזאת מעולה לא בוצעה בנמלי ישראל.
 
עוד נמסר מהחברה כי האונייה Jumbo Challenger הינה אוניה "חכמה" מסוג Class-D בצי האוניות של ג'מבו, בעלת שני מנופים בעלי כושר הנפה של 1,000 טון יחדיו. לאוניה מערכת ניטול מיוחדת לאיזון עצמי הכוללת גם Stabilizer, שהנו מיכל הצפה מיוחד המתחבר לאוניה בצדו הנגדי של צד הפריקה ומשמש כ"משקל נגדי" למטען הכבד.
 
נציין כי חברת Jumbo Shipping הינה מהמובילות בעולם להובלת ציוד כבד ומטען חריג. לחברה צי של 14 אוניות המסוגלות להוביל מטענים וציוד במשקל הנפה של עד 1,800 טון ליחידה.
 
חברת לוסי בורכרד ספנות בע"מ הינה נציגת Jumbo Shipping Co. בישראל והובלה זו הינה נדבך נוסף במגוון שירותי ההובלה שהחברה מציעה ללקוחותיה.