לקראת סוף 2009: התאוששות בשוק המספנות?

מספנות דייהו בדרום קוריאה קיבלו בשבוע האחרון הזמנות בשווי של 1.6 מיליארד דולר. מהחברה מדווחים כי עיסקה בשווי 2.5 מיליארד דולר צפויה להיסגר עד סוף דצמבר


00:00 ,21.12.2009 מאת: מערכת פורט2פורט

מספנות דייהו בדרום קוריאה קיבלו בשבוע האחרון הזמנות בשווי של 1.6 מיליארד דולר. מהחברה מדווחים כי עיסקה בשווי 2.5 מיליארד דולר צפויה להיסגר עד סוף דצמבר
 
לאחרונה נודע כי מספנות Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering בדרום קוריאה קיבלה בשבוע האחרון הזמנות בשווי כספי של 1.6 מיליארד דולר – סכום אשר עלה על סך כל ההזמנות שקיבלה המספנה במהלך 11 החודשים הראשונים של שנת 2009.
 
על פי דיווחים בעיתונות זרה, חברת המספנות הבטיחה לעצמה הזמנות שונות עבור שתי אוניות קידוח וכן אסדת קידוח עבור חברה לא ידועה.
 
מלבד הזמנות אלו נודע כי חברת המספנות הדרום קוריאנית זכתה לאחרונה בהזמנה לבניית ארבע אוניות גלנוע משולבות מכולות מחברת Ignazio Messina האיטלקית בשווי של 300 מיליון יורו. 
 
מנהל בכיר במספנות דייהו ציין כי ההתמקדות של החברה בשוק הנישה לאוניות מיוחדות השתלם. ואמר כי "אנו מצפים כי שוק בניית האוניות ימשיך להשתפר בשנת 2010".
 
הבכיר בחברת המספנות ציין בנוסף כי החברה נמצאת בימים אלה במגעים אחרונים לקראת השלמת עיסקה להזמנת אוניות בשווי של 2.5 מיליארד דולר אשר על פי כל ההערכות תושלם עד לסוף שנת 2009.