מופז: "ההשקעה בתשתיות התחבורה היא קטר הצמיחה של הכלכלה"

מופז הוסיף כי יש לקדם יזמות פרטית בהשקעה בתשתיות, דוגמת ההשקעות בתחבורה היבשתית, גם בתחומים נוספים, כולל השקעות בנמלים. ב-2007 יושקעו כ-10 מיליארד ש"ח בתשתיות תחבורה


00:00 ,24.12.2006 מאת: מערכת פורט2פורט

מופז הוסיף כי יש לקדם יזמות פרטית בהשקעה בתשתיות, דוגמת ההשקעות בתחבורה היבשתית, גם בתחומים נוספים, כולל השקעות בנמלים. ב-2007 יושקעו כ-10 מיליארד ש"ח בתשתיות תחבורה
 
"ההשקעה בתשתיות התחבורה היא קטר הצמיחה של הכלכלה בעשור הנוכחי ובכלל זה ההשקעה בתשתיות הנמלים , שלה השפעה מכרעת על קידום הסחר הישראלי .בשנים האחרונות גדלה ההשקעה בתשתיות בתחום התחבורה עד 7 מיליארד שקל בשנה. ב-2007 נגיע להשקעה בסדר גודל של כ-10 מיליארד שקל. זו השקעה משמעותית אך עדיין לא מספקת ביחס למדינות מערביות מפותחות." כך אמר שר התחבורה והבטיחות בדרכים, שאול מופז, בכנס שקיימה חברת נמלי ישראל לעובדיה ביום חמישי, שעסק ביעדי החברה ובמשימותיה המרכזיות בתחום פיתוח נמלי הים בשנים הקרובות. מופז הוסיף כי יש לקדם יזמות פרטית בהשקעה בתשתיות, דוגמת ההשקעות בתחבורה היבשתית, גם בתחומים נוספים, כולל השקעות בנמלים.
 
מופז הוסיף כי משרד התחבורה ממקד מאמץ בהגברת השילוביות בין מערכות התחבורה השונות- היבשתית, הימית והאווירית. "אם נדע לבצע את האינטגרציה נפיק יותר, לתועלת הכלכלה והציבור". שר התחבורה בירך על התהליך שמבצעת חברת נמלי ישראל להגדרת יעדים ותוכניות פיתוח בראייה ארוכת טווח, מהם יגזרו תוכניות העבודה השנתיות.
 
גדעון סיטרמן, מנכ"ל משרד התחבורה, אמר בכנס כי "בשנה הקרובה נפעל להעצמת הרפורמה בנמלים כך שתבוא לידי ביטוי לתועלת המשק הישראלי, היצואנים והיבואנים. אנו מטפלים בסוגיות השונות ונייצב את המערכת עם הפנים קדימה" אמר.
 
שלמה ברימן, מ"מ מנכ"ל חברת נמלי ישראל, אמר בכנס כי החברה שמה לה יעד מרכזי להוביל את פיתוח הנמלים כתשתית לצמיחת המשק, ושנת 2007 תהיה שנה מאתגרת עם הגשתה של תוכנית האב לפתוח הנמלים לאישור שר התחבורה בימים הקרובים. זאת, לצד המשך ביצוע תוכנית הפיתוח הנוכחית שהיקפה 5.4 מיליארד ש"ח, שבמרכזה קידום פרויקט הכרמל שלב א' והפרויקטים המשלימים ל'נמל איתן' שהעבודות האחרונות בו הסתיימו החודש.