חברת DP World: רווח נקי של 593 מיליון דולר בחציון

החברה מדווחת על עלייה של 14.4% בהכנסות שעמדו בחציון הראשון על 2.6 מיליארד דולר. סולטן אחמד בן סוליים, מנכ״ל ויו״ר החברה: מדגיש את המצוינות התפעולית שלנו ואת עמידות תיק השירותים שלנו


14:53 ,19.08.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

האין זה אבסורד שחברת DP World, אחת מחברות מסופי המכולות הגדולות בעולם, מדווחת על רווח נקי של 593 מיליון דולר בחציון הראשון של השנה בעוד לקוחותיה העיקריות – חברות הספנות הגדולות בעולם – מדווחות על הפסדים הולכים וגדלים? 

 

החברה מדווחת על עלייה של 14.4% בהכנסות שעמדו בחציון הראשון על 2.6 מיליארד דולר – עלייה שנבעה מהגידול בתנועת הסחר העולמי, אולם שלא כמו חברות הספנות, חברת DP World לא נאלצה להתמודד על עלויות תפעול הולכות וגדלות בשל עליית מחירי הדלק שהשפיעו מאוד על נתוני השורה התחתונה של הדוחות הכספיים שלהן. 

 

כאמור, הרווח הנקי בחציון הראשון של השנה הסתכם ב-593 מיליון דולר – ירידה של 2.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אותו ייחסה החברה לסכסוך עם ממשלת ג׳יבוטי ותפיסתו ״הבלתי חוקית״ של מסוף המכולות של החברה בנמל דוראלה. 

 

סולטן אחמד בן סוליים, מנכ״ל ויו״ר החברה, ציין בהתייחס לפרסום כי ״החברה שמחה לבשר על צמיחה של 5.2% בהכנסות לעומת החציון הראשון אשתקד ועל רווח נקי של 593 מיליון דולר. הרווח המתואם לפני מסים (EBIDTA) צמח ב-7.9% והגיע ל-1.32 מיליארד דולר. פעילות יציבה זו התקיימה במהלך תקופה בה סביבת הסחר אינה בטוחה, דבר אשר מדגיש את המצוינות התפעולית שלנו ואת עמידות תיק השירותים שלנו״.