רכישה נוספת של APM Terminals

חברת ניהול הטרמינלים תחזיק, במשותף עם חברת N-Trans, נתח של 37.5% מהבעלות על חברת Global Ports הרוסית. עלות הרכישה: 860 מיליון דולר


00:00 ,11.09.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת ניהול הטרמינלים APM Terminals רכשה נתח של 37.5% ממניות חברת Global Ports הרוסית בעבור 860 מיליון דולר. הרכישה הפכה את החברה למשקיע הזר הישיר הגדול ביותר בתשתיות רוסיות והיא זו שתנהל מעכשיו את החברה.

חברת ניהול הטרמינלים של קבוצת איי פי מולר-מארסק תשלם 840 מיליון דולר במזומן ותיקח על עצמה 20 מיליון דולר כתשלום חובות של Global Ports.

לפי תנאי הרכישה, APM Terminals רכשה 50% ממניות חברת התחבורה הרוסית הפרטית N-Trans, המחזיקה ב-75% מהבעלות על Global Ports. הרכישה תשאיר את כל אחת מהחברות עם 37.5% מהבעלות על Global Ports, כששאר 25% מהמניות נסחרות ציבורית בבורסה של לונדון.

על פי העסקה, עומדת הערכת השווי של Global Ports על 2.3 מיליארד דולר. ההודעה על השלמת העסקה הגיעה רק חמישה שבועות לאחר קבלתה של רוסיה כחברה בארגון הסחר הבינלאומי.

על פי תנאי ההסכם, בשנתיים הראשונות לא יכול אף צד להגדיל או להפחית את חלקו בבעלות על Global Ports. הם יכולים לעשות זאת בשלוש שנים שאחרי, כשלאחר חמש שנים רשאי כל צד לעשות כרצונו עם המניות שבידיו.

שתי החברות מסרו שהן מצפות לסגור את הפרטים האחרונים של העסקה, הדורשת אישורים רגולטוריים, עד סוף השנה.

יצוין שרוסיה נחשבת כאחד השווקים המתעוררים, עם עלייה ממוצעת של 15% בשנה במהלך חמש השנים האחרונות.