מסתמן: Hapag Lloyd תישאר בידי ידיים גרמניות

קבוצת משקיעים מגרמניה הציעה מעל ל-4 מיליארד יורו ועלתה בהצעתה על הצעת חברת NOLמסינגפור. קבוצת TUI, בעליה של Hapag Lloyd צפויה להכריע בעניין באמצע חודש אוקטובר


00:00 ,02.10.2008 מאת: מערכת פורט2פורט

קבוצת משקיעים מגרמניה הציעה מעל ל-4 מיליארד יורו ועלתה בהצעתה על הצעת חברת NOLמסינגפור. קבוצת TUI, בעליה של Hapag Lloyd צפויה להכריע בעניין באמצע חודש אוקטובר
 
על פי דיווחים בעיתונות הגרמנית, קבוצת משקיעים מהמבורג עלתה בהצעת הרכש שלה על הצעתה של חברת NOL במרכז לרכישת חברת הספנות Hapag Lloyd. נמסר כי קבוצת המשקיעים הגרמנית הציעה למעלה מ-4 מיליארד יורו (5.76 מיליארד דולר) עבור חברת הספנות הרביעית בגודלה בעולם, בעוד שחברת הספנות מסינגפור Neptune Oroent Line הציעה החברה סכום של 3.5 מיליארד יורו (5.04 מיליארד דולר), כך דיווח עיתון גרמני כלכלי.
 
קבוצת המשקיעים הגרמנית, שכוללת את קלאוס מייקל קונה, בעל מניות מרכזי בחברת Kuehne Nagel, וחברת NOL הינן שתי החברות היחידות שהגישו הצעות רכש במכרז לקניית Hapag Lloyd, חברת הספנות הגדולה ביותר בגרמניה.
 
עד כה חברת NOL היתה החברה המובילה במכרז לרכישת חברת Hapag Lloyd וזאת בשל חוסנה הכלכלי של חברת Temasek, קרן ההשקעות המפורסמת מסינגפור המחזיקה בחברת הספנות. יש לציין כי מיזוג של שתי חברות הספנות ייצור את חברת הספנות השלישית בגודלה בעולם.
 
על פי דיווחים בגרמניה, הצעת הרכש של קבוצת המשקיעים מהמבורג תפסה תאוצה לאחר שהצטרפו אליה בימים שלפני הדד ליין מספר משקיעים "כבדים" אשר תרמו מאות מיליוני יורו לטובת הצעת הרכש. יש לציין כי בנקאים ויצואנים היו תחת לחץ כבד מצד פוליטיקאים גרמנים להשתתף בהצעת הרכש וזאת על מנת לשמור על חברת הספנות הגרמנית בבעלות גרמנית.
 
קבוצת TUI, חברת האם של Hapag Lloyd אמורה להגיע להחלטה באמצע חודש אוקטובר הנוכחי. יש לציין כי הקבוצה ציינה מספר פעמים כי היא לא תמכור את חברת הספנות מתחת לסכום מינימום אותו היא סירבה לנקוב, וכי קיימת האופציה כי היא תבטל את הליך המכירה לחלוטין.