מפגינים פרו פלסטינים מוחים כנגד פריקה מאנית צים בנמל אוקלנד

מאות פעילים פרו-פלסטינים מחו מאז אתמול בנמל אוקלנד שבקליפורניה, נגד פריקת אניית צים, בתגובה לאירועי המשט לעזה. משרד החוץ: מדובר בחוגים שוליים אך קולניים, שהציבור האמריקאי מסתייג מהם. ככל הידוע לא נרשמה הפרעה בפריקת אניית צים


00:00 ,21.06.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

מאות פעילים פרו-פלסטינים מחו מאז אתמול בנמל אוקלנד שבקליפורניה, נגד פריקת אניית צים, בתגובה לאירועי המשט לעזה. משרד החוץ: מדובר בחוגים שוליים אך קולניים, שהציבור האמריקאי מסתייג מהם. ככל הידוע לא נרשמה הפרעה בפריקת אניית צים
 
מאות מפגינים פרו-פלסטינים נאספו עם שחר בשערי נמל אוקלנד שבקליפורניה על מנת לחסום בגופם את פריקת המטענים מאנית צים שעוגנת ברציף.
 
על מנת להינע מלסכן חיי אדם, פועלי הנמל נמנעים מלחצות את קו המפגינים שקוראים בכל אותה העת לסיים את המצור על עזה. בכוונת המפגינים לקיים הפגנה נוספת גם בשעות הערב (שעון מקומי).
 
הפעולות של המפגינים הפרו-פלסטינים גברו לאחרונה באזור בעקבות ארועי המשט (31 מאי) שבמסגרתו תקפו "פעילי שלום" את חיילי צה"ל ובמהלך ההשתלטות נהרגו 9 אנשים מקרב המפגינים, בלב ים.
 
יש לציין שהמפגינים נתקבצו בשעה 05:30 ביום ראשון (שעון מקומי), דוקא זמן קצר לאחר שממשלת ישראל אישרה הקלות בתנועת הסחורות לתוך רצועת עזה.
 
חברי האיגוד המקצועי ILWU (ר"ת International Longshore and Warehouse Union) הביעו התנגדות לנסות ולחצות את קו המפגינים מטעמי בטיחות. אולם לטענת המפגינים, לפועלי הנמלים יש הסטוריה ארוכה של תמיכה במאבקים למען זכויות אדם ברחבי העולם.
 
נכון לשעה זו משטרת אוקלנד לא בצעה מעצרים מקרב המפגינים.
 
ממשרד החוץ נמסר: "מדובר בכ- 300 מפגינים פלסטינים ופרו-פלסטינים שנמנים על חוגים שוליים בקליפורניה שמטרתם לעשות דה-לגיטימציה למדינת ישראל, תוך ניצול לרעה של הזכות להפגין וחופש הדיבור.
 
"ככל הידוע, לא נרשמה הפרעה לפריקת האניה של צים, אלא לעיכוב שנבע דוקא מפריקת אניה סינית שעגנה בסמוך. הקונסוליה בסן פרנסיסקו והקונסול הכללי עקיבא תור עושים את מלאכתם נאמנה כדי להציג את טיעוניהם בתקשורת האמריקאית. אין לנו ספק שהציבור האמריקאי מסתייג הסתייגות מלאה מהפגנות קולניות של קיצונים ותומכיהם".