גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 17.02.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.641 -0.573
אירו 4.106 -0.509
ליש"ט 4.6608 -0.633
100 יין 3.2995 +0.045
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

בית הדין לעבודה יקים ועדה לבחינת פעילותו בסכסוכי עבודה

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה הודיעה על הקמת ועדה לבחינה יסודית ודחופה של התנהלות בית הדין בכל הנוגע לסכסוכי עבודה קיבוציים וזאת בעקבות ביקורתו של נציב התלונות על השופטים על התנהלות בית הדין במהלך סכסוך העבודה בנמלים במאי השנה. הוועדה תגיש מסקנותיה תוך שלוש
29.11.18 / 13:47
בית הדין לעבודה יקים ועדה לבחינת פעילותו בסכסוכי עבודה
29.11.18
בית הדין לעבודה יקים ועדה לבחינת פעילותו בסכסוכי עבודה

השופטת ורדה וירט-לבנה, נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, החליטה לאחרונה על הקמת ועדה שתבחן את הדרך הראויה לנהל דיונים בסכסוכי עבודה קיבוציים. הרקע להקמת הוועדה היא הביקורת הנוקבת שהפנה נציב התלונות על השופטים, השופט לשעבר אליעזר ריבלין, כלפי התנהלות בית הדין לעבודה בעקבות תלונה על התנהלות בית הדין בסכסוך העבודה בנמלים מוקדם יותר השנה, בתחילת מאי.

 

כזכור, כפי שפרסמנו בידיעה מתאריך ה-13 בנובמבר (ראו כאן) קבע נציב תלונות הציבור על שופטים בהחלטה שפרסם בהמשך לתלונה שהוגשה כי החוק לא הסמיך את בית הדין הארצי לעבודה לקיים הליכי גישור או פישור בהליכים המתקיימים בסכסוך קיבוצי שנדון לפניו.

 

בעקבות ביקורת זו, כאמור, מינתה נשיאת בית הדין הארצי לעבודה שלוש שופטות – נשיאת ביה״ד הארצי לעבודה (בדימוס) השופטת נילי ארד, שופטת ביה״ד הארצי לעבודה (בדימוס), רונית רוזנפלד, ונשיאת ביה״ד האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת אפרת לקסר – לוועדה לבחינה ולגיבוש המלצות במישור המערכתי באשר למתכונת הראויה לניהול דיונים העוסקים בצעדים ארגוניים בסכסוכי עבודה קיבוציים, לרבות דיונים בבקשות לסעדים זמניים.

 

השופטת וירט-לבנה ציינה כי קביעתו של נציב תלונות הציבור על שופטים לפיה ״אין מקור בדין המתיר לשופטי בית הדין הארצי לעבודה לשמש מגשרים-משפרים בדיונים העוסקים בצעדים ארגוניים בסכסוכי עבודה קיבוציים״ מצריך בחינה יסודית ודחופה.

 

על פי כתב המינוי, הוועדה תבחן, בין היתר, את עמדות הצדדים ליחסי העבודה הקיבוציים וכן את עמדות השופטים, או על גורם אחר, כפי שתמצא לנכון. נציין כי מינוי זה קיבל את ברכתה של נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות.

 

הוועדה תגיש את המלצותיה עד ה-3 בפברואר 2019 – בעוד כשלושה חודשים. בראש הוועדה תעמוד נשיאת בית הדין הארצי לעבודה (בדימוס), השופטת נילי ארד.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 928
פייסבוק

×