ברזיל משיקה תכנית להשקעת ענק בנמלי הים

בהודעת ממשלת ברזיל צויין שהממשל סומך את ידיו על המשקיעים הפרטיים בכדי לסייע בהפיכת נמלי הים למודרניים ותחרותיים. הממשלה הכריזה על תכנית להשקעה של 26 מליארד דולרים בנמלים ובתשתיות


00:00 ,10.12.2012 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיאת ברזיל דילמה רוסף (Dilma Rousseff) הכריזה על תכנית מרחיקת לכת בהשקעה של 26 מיליארד דולרים לשדרג ולהרחיב את נמלי הים, כחלק ממאמצים לשדרוג התשתיות הרעועות של ברזיל אשר חונקות את הצמיחה בשוק המתפתח.

הנשיאה ציינה כי ממשלתה חותרת לבצע את המהלך בשותפות עם חברות ומשקיעים מהמגזר הפרטי.

תהליך המכרז, שייפתח בשנה הבאה, ייתן עדיפות לאלו שיציעו את התעריפים הנמוכים ביותר לטיפול בנפח הגדול ביותר של מטען, בניגוד למודל שהיה עד כה במכרזים בהם נבחר הגוף המרבה במחיר.

"אנחנו רוצים להגביר את היעילות של נמלי ברזיל עם סוג כזה של שותפות, אשר תהפוך את היצוא שלנו ליותר תחרותי", היא אמרה.

נציין כי בכוונת הממשל בברזיל לכלול שדרוג מאסיבי של התשתיות בנמל Santos, שהוא הנמל הגדול ביותר באמריקה הלטינית, כמו גם בנמלי Rio de Janeiro, Paranagua, Porto Alegre, Itaqui, Pecem, Suape

שר התשתיות והנמלים בברזיל ליאונידס כריסטינו ציין כי בכוונת הממשל לבנות, בנוסף, נמל ימי חדש באזור Manaus שבאמזונס ונמל מים עמוקים חדש באזור Espirito Santo שבים האטלנטי.

נציין כי סחר החוץ של ברזיל נשען ברובו (95 אחוזים) על נמלי הים והמדינה היא היצואנית הגדולה בעולם של קפה, סוכר והדרים ומהיצואניות הגדולות של דגנים ועפרות ברזל המשמשים לייצור פלדה.

תכנית השקעות בנמלי הים באה בנוסף להשקעת עתק של ממשלת ברזיל ברשת הכבישים ובהרחבת מערכת הרכבות במדינה. הממשלה מקווה להפחית את עלויות התחבורה של ברזיל על ידי 20 אחוזים בהשקעותיה בתשתיות, על פי משרד התחבורה.