המשטרה לא מצאה את ראשי הוועדים, הדיון יתחדש מחר

מחר בבוקר יתקיים דיון נוסף בבית הדין הארצי לעבודה אליו אמורים להתייצב ראשי הוועדים. בית הדין שב ומזכיר כי צו המניעה בעינו עומד וכי חובה על כלל העובדים לשוב לעבודה סדירה לאלתר


00:33 ,11.05.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

בדיון שהתקיים ביום אחה״צ ושאליו לא הגיעו ראשי הוועדים כמו גם אבי ניסנקורן, יו״ר הסתדרות העובדים, על אף בקשת בית הדין, ציין בית הדין הארצי לעבודה כי הוא רואה בחומרה רבה את הפרת צו המניעה כנגד השביתה לרבות צו המניעה מאמש. חומרה יתרה יש לכך שיושבי ראש ועדי העובדים בנמל אשדוד לא התייצבו לדיון לפי פקודת ביזיון בית משפט, ולכאורה נוקטים בצעדים שלא מאפשרים את ביצוע צווי ההבאה שהוצאו כנגדם.

 

״אין צורך להרחיב על ההשלכות של התנהלות כאמור הן על מערכת יחסי העבודה והן על הסיכונים האישיים המוטלים על כלל העובדים כתוצאה מהתנהלות כאמור״, כותב בית הדין. 

 

בית המשפט מציין כי הוא רשם לפניו את הסתייגות ההסתדרות מהפרת הצווים, וכן את התחייבותה להמשיך ולנקוט בכל פעולה אפשרית על מנת לגרום לחזרה לעבודה סדירה ללא דיחוי נוסף.

 

בית המשפט מציין כי חברת נמל אשדוד מבקשת לקיים את הדיון לאחר שיתייצבו לדיון יושבי ראש הוועדים והודיע כי הוא נענה לבקשה. לפיכך, דיון בבקשה לביזיון בית משפט יתקיים מחר (שישי) בשעה 10:30 בבוקר.

 

בית המשפט ביקש כי ההסתדרות תגיש תצהיר מטעמה עד יום שישי בשעה 8:30 בבוקר אשר מפרט את הצעדים שננקטו, וזאת, בין היתר, בהמשך להודעה. עוד ביקש בית המשפט כי משטרת ישראל תמשיך במאמציה לבצע את צווי ההבאה באופן שראשי הוועדים יובאו לדיון מחר בבוקר.

 

בית המשפט שב והבהיר כי צו המניעה מתאריך 9 במאי בעינו עומד וכי חובה על כלל העובדים לשוב לעבודה סדירה לאלתר.