הסתיים המשבר בנמלים: העובדים יחזרו לעבודה

לאחר שאבי ניסנקורן התחייב בפני נשיא בית הדין הארצי לעבודה כי העבודה תחזור למתכונתה הרגילה בהקדם האפשרי קיבל השופט פליטמן את דבריו, ויתר על הדיון בביזיון ואף קבע מועד לדיון בבקשת ההסתדרות למימוש זכות השביתה


12:25 ,22.03.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט יגאל פליטמן קבע כי העבודה בנמלים תשוב היום לסדרה בהקדם האפשרי ולא יאוחר ממשמרת ג׳.

 

נשיא בית הדין לעבודה ציין בהחלטתו הבוקר כי "כי רשמנו לפנינו את הצהרת ב"כ ההסתדרות לאמור: בשם ההסתדרות הכללית וכל הוועדים בשני הנמלים, בעקבות דברי בית הדין ולאחר שראשי ועדי העובדים פרשו מצוקתם בפני בית הדין, אנו מתחייבים כי העבודה בשני הנמלים תחזור למתכונתה הרגילה, העבודה תהיה סדירה, מלאה ותקינה בהקדם האפשרי. העובדים יעשו כל מאמץ כך שהעבודה תחזור למתכונתה הרגילה במהלך משמרת ב' ולא יאוחר ממשמרת ג' היום".

 

בעקבות הצהרה זאת של בא כוחה של ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אשר דיבר בשם העובדים, בית הדין הארצי ויתר על הדיון בעניין בקשת הביזיון.

 

בנוסף, בית הדין הארצי לעבודה קבע תאריך לדיון בנושא מימוש זכות השביתה בנמלים לתאריך 2 באפריל – בעוד פחות משבועיים. נזכיר כי כבר ביום חמישי שעבר הגישה ההסתדרות בקשה נוספת לקביעת דיון דחוף בבקשה למימוש זכות השביתה. ההסתדרות כתבה בבקשתה כי "חלפו למעלה מ-45 מיום הגשת בקשה אך טרם נקבע תאריך לדיון בנושא.

 

נציגי ההסתדרות הכללית כתבו בבקשה לבית המשפט כי "דיון בבקשה אינו סובל דיחוי של מספר חודשים כמסתמן" וביקשו כי ייקבע מועד לקיום דיון בהקדם.

 

מדובר בהישג מרשים להסתדרות שהצליחה לכרוך את נושא ביזיון בית הדין לעבודה ביחד עם בקשתה למימוש זכות השביתה.

 

מההסתדרות נמסר כי "במעורבותו של יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הרכב בית הדין הארצי לעבודה בראשות כבוד הנשיא יגאל פליטמן, החליט שלא להוציא צווים לעובדי הנמלים וקבע דיון ל-2.4.17 בעניין זכות השביתה. כמו כן, בית הדין הורה לצדדים לשבת למו״מ אינטנסיבי ובתום לב על כל הנושאים השנויים במחלוקת בשני הנמלים עם ההסתדרות ונציגי העובדים עד למועד הדיון".