הצלחה לתכנית הירוקה של נמלי ניו יורק וניו ג'רזי

רשות הנמלים של ניו יורק וניו ג'רזי מדווחת על הצלחת היוזמה הירוקה בה היא נוקטת, הכוללת מתן תמריצים למובילים ימיים המפנים כלי שייט "נקיים" לפקוד נמלים אלו


00:00 ,22.08.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

12 מובילים ימיים ו- 448 אניות לוקחים כבר חלק בתכנית ה- CVI (ר"ת Clean Vessel Incentive) מאז הושקה ב -1 בינואר 2013. כך מדווחת רשות הנמלים של ניו-יורק וניו ג'רזי.

תכנית CVI נועדה לעודד את חברות הספנות להפנות את אניות המכולה "הנקיות" ביותר שלהן למתקנים של רשות הנמלים בניו יורק וניו ג'רזי באמצעות מתן תמריצים כספיים לכלי השיט "נקיים" בעלי ציונים גבוהים הנקבעים לפי מדדים בינלאומיים לשמירה על איכות הסביבה. כלי השיט יכולים גם "להרוויח" תמריצים נוספים לכל פקידה, במידה ויפליגו במהירויות מופחתות, או במידה והן מופעילות באמצעות מנועים פחות מזהמים.

עוד נמסר כי ברבעון הראשון של 2013, 128 אניות מכולה מ- 11 מובילים ימיים ביצעו 419 כניסות ויציאות תחת היוזמה, וצברו סך של 307,500$ בתמריצים כספיים.

מבין המובילים הימיים הלוקחים חלק ביוזמה, חברת מארסק ליין עומדת בראש עם עם 58 פקידות, ואילו חברת MSC הפעילה את האניה ה"נקייה" מכולן שפקדה את הנמל.

"המובילים הימיים שלוקחים חלק ביוזמה ממשיכים להציע זמני הפלגה מאד תחרותיים", אמרה שרון הלר, מנהל היוזמה והוסיפה: "תכנית CVI היא הדרך שלנו לעזור להם לשפר את שרשרת האספקה ​​והלוגיסטיקה שלהם עם שיטות הובלה ירוקות, בה בעת שאנו מעודדים פקידה של האניות הנקיות ביותר בנמלי ניו יורק וניו ג'רזי".

קווי ספנות המשתתפים בתכנית כוללים את:

APL, Great American Lines, Hamburg Süd, Hapag-Lloyd, Hyundai, “K” Line, Maersk Line, MOL, MSC, NYK Line, Yang Ming, ZIM