חברת נמל אשדוד בחרה בשיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת לספק לה חשמל נקי לתקופה של 12 שנים

ההיקף הכספי המוערך של אספקת החשמל הינו כ-15 מיליון ש"ח לשנה


00:00 ,20.12.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד הודיעה כי בחרה בשיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת כזוכה במכרז שפרסמה לפני כחצי שנה לרכישת חשמל מיצרן פרטי שאינו חברת החשמל. על פי תנאי המכרז, חברת הנמל תרכוש את כל תצרוכת החשמל מהזוכה במכרז למשך 12 שנים, עם אופציה להארכה לתקופות נוספות. ההיקף הכספי של אספקת החשמל מוערך בכ-15 מיליון ש"ח לשנה.

חברת הנמל הינה צרכנית חשמל גדולה ותוכניות הפיתוח העתידיות שלה יביאו אף לצריכה נוספת. אספקת החשמל בפועל תחל בשנת 2014. חברת הנמל היא אחת החברות הממשלתיות הראשונות לפרסם מכרז שכזה.

שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת הינה החברה המובילה בשוק יצרני החשמל הפרטי בישראל, שהינו חדש יחסית. לרכישת חשמל מיצרן פרטי כשיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת מגלמת יתרון כלכלי ויתרון סביבתי. מדובר במחיר מוזל לעומת המחיר אותו מציעה חברת החשמל וכן רכישה "ירוקה" ממקור שהוא בעל פליטת מזהמים מופחתת, ובפרט כאשר מנוצל החום השיורי גם להפקת קיטור (מה שנעשה אצל חלק מהיצרנים).

שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, אמר כי "אנו שמחים על הבחירה בשיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת במסגרת מכרז לרכישת חשמל מיצרן פרטי. הדבר מהווה חלק משמעותי מאסטרטגית הנמל לפיתוח בר-קיימא, שמטרתה להפחית את היקף השימוש במים ובפליטות מזהמים, וניצול יעיל יותר של מקורות האנרגיה.

פעילות הנמל, המתבצעת במסגרת פורום אנרגיה שהוקם בנמל, כבר הביאה לחיסכון של מאות אלפי שקלים בשנה, והפעילות אשר תתבצע בעקבות המעבר לרכישת חשמל משיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת תביא לחסכון נוסף משמעותי".

אמיר לוי, מנכ"ל שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת, אמר כי "הזכייה במכרז התאפשרה תודות לממשלה, אשר פתחה את השוק לתחרות לטובת כלל הצרכנים.

אנו מקווים שהממשלה תמשיך לתמוך ולעודד יצרני חשמל גם על בסיס גז טבעי וגם על בסיס אנרגיה סולארית. מהלך כזה הוא חלק מהאסטרטגיה של שיכון ובינוי אנרגיה מתחדשת ושל קבוצת שיכון ובינוי, ונשמח לספק חשמל לגופים גדולים נוספים בישראל. הזכייה במכרז הינה חלק חשוב בפיתוח פרויקט תחנת הכח באתגל אשדוד, פרויקט בעל יתרונות סביבתיים אדירים לנו ולדורות הבאים, אך גם בעל יתרונות כלכליים ברורים".