חנ״י: אוברסיז קומרס ופרידנזון זכו בשטחים לוגיסטיים באשדוד ובחיפה

חברת אוברסיז קומרס זכתה במתחם יונקס לשעבר באשדוד המשתרע על שטח של כ-18 דונם במיקום אסטרטגי. פרידנזון זכתה במתחם אדמירלטי בחיפה בשטח של כ-29 דונם


13:05 ,28.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמלי ישראל הודיעה על שיווקם בהצלחה של שני מתחמי לוגיסטיקה חשובים -  אדמירלטי בעורף נמל חיפה ויונקס בעורף נמל אשדוד.

 

באשדוד זכתה חברת אוברסיז קומרס במתחם ״יונקס״ לשעבר שנמצא במיקום אסטרטגי מאוד בעורף נמל אשדוד, בסמיכות לגדר הנמל. המתחם הנו בשטח כולל של כ-18 דונם והוא הוצע לשימושים נמליים לתקופה של 15 שנים עם אופציה להארכה בעשר שנים נוספות  בכפוף לבניית מבנה לוגיסטי.

 

בחיפה זכתה חברת פרידנזון במתחם אדמירלטי בעורף הנמל בחיפה, בסמיכות לנמל חיפה הקיים ונמל המפרץ הנבנה. הקרקע ממוקמת בסמיכות לרחוב איתין יהודה פינת רחוב יגאל ידין, והינה בשטח של כ-29 דונם. בהתאם למכרז, הקרקע מיועדת לשימוש נמלי ותקופת ההרשאה לשימוש הינה לכ-15 שנה. כמו כן תינתן האפשרות להארכת התקופה בכ-10 שנים נוספות בכפוף לבניית מבנה לוגיסטי.

 

ענת ברק-גילת, סמנכ״לית נכסים ומקרקעין בחברת נמלי ישראל, ציינה כי ״זכייתן של חברות חשובות ומובילות כאוברסיז קומרס ופרידנזון במכרזים משמחת מאוד ומוכיחה כי השטחים בעורפי הנמלים הם אטרקטיביים ובעלי חשיבות לשרשרת הלוגיסטית וכי השחקנים בשוק נערכים ומתאימים עצמם למגמות ההתפתחות של הסחר הנמלי במדינה״.