לראשונה: חברת נמל אשדוד זכתה במקום השלישי בתחרות המי"ל 2010

הפרס הינו בזכות האסטרטגיה העסקית והתפעולית החדשה שפיתחו בנמל


00:00 ,30.12.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

יעקב רז, יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד: נושא השירות הוא לב ליבה של פעילות החברה. שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד: קיבלנו מעמד של חברה עסקית המשפיעה בתעשייה הישראלית. עובדיה כהן, סמנכ"ל כוח אדם בנמל: הפרס בשבילנו הוא לטובת שינוי מערכתי בנמל
 
חברת נמל אשדוד זכתה לראשונה בתולדותיה במקום השלישי במסגרת תחרות המי"ל (המרכז הישראלי לניהול) למצוינות בשירות 2010. חברת נמל אשדוד התמודדה בקטגוריית מערך שירות לקוחות כשותף אסטרטגי ומוביל שינויים, בחברות המעסיקות מעל 500 עובדים. בקטגוריה זו הוגשה מועמדות של למעלה מ-20 חברות, מהגדולות ומהמובילות בישראל. במקום הראשון זכתה חברת ישראכרט ובמקום השני אלקטרה מוצרי צריכה.
 
מחברת נמל אשדוד נמסר כי, ההכרזה על החברות הזוכות התקיימה במסגרת הכנס השנתי של הפורום הבכיר לשירות לקוחות של המי"ל, שהתקיים היום בכפר המכבייה ברמת גן. חברות נוספות שעלו לשלב הגמר בקטגוריות השונות: קבוצת תדהר, DHL, שירותי בריאות כללית, עיריית קריית ביאליק, דואר ישראל ועוד.
 
הפורום הבכיר לשירות לקוחות של המי"ל מקיים את תחרות פרס המי"ל למצוינות בשירות זו השנה התשיעית ברציפות. מטרת התחרות היא לעודד ולרתום ארגונים וחברות להיכנס לתהליך שיפור מתמיד של השירות ללקוח, ליצור רף מדיד ומודל של איכות בשירות בארגונים ובחברות, לראות בשירות ערך מרכזי להשגת יעדי הארגון ולתת במה לכל העוסקים במקצוע. הזוכים בתחרות נבחרו על ידי צוות השופטים המונה מעל 30 חברים, ביניהם, סמנכ"לי שירות, אנשי אקדמיה ויועצים מובילים בתחום השירות. יו"ר הפורום הינו חיים רומנו.
 
עוד נמסר כי, שנת 2010 הייתה שנה משמעותית ביותר עבור חברת נמל אשדוד בתחומי השירות והתעסוקה, וניכר כי החברה תופסת מקום מרכזי במגזר התעשייתי בישראל. לפני כחצי שנה, נכנסה חברת נמל אשדוד, לראשונה בתולדותיה, לדירוג 50 מקומות העבודה של TheMarkerו- BDI, חברת הנמל היחידה שנכנסה לדירוג, ובסה"כ חברה אחת מתוך שלוש חברות ממשלתיות שנכנסו לרשימה.
 
בנוסף, מדי שנה רושמת החברה עלייה עקבית ומשמעותית בדירוגי החברות השונים. בדירוג Dun & Bradstreetלשנת 2010 דורגה החברה במקום השלישי בדירוג הכללי (לעומת נמל חיפה שדורג במקום החמישי) ובמקום ה-58 בקטגוריית תשתיות ותחבורה (לעומת נמל חיפה שדורג במקום 96).
 
לדברי ניצב (בדימ') יעקב רז, יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, "בשנים האחרונות שמה חברת נמל אשדוד את נושא השירות כיעד ראשון במעלה, מתוך הבנה כי התחום מהווה לב ליבה של פעילות החברה, המחפשת דרכים להשתפר, להתייעל ולהרחיב את סל השירותים שאנו מעניקים ללקוחותינו. לשמחתנו הרבה, מאמצינו נושאים פרי, וזכייתנו במקום השלישי במסגרת תחרות המי"ל, חותמת האיכות המשמעותית ביותר בארץ, מהווה אינדיקציה נוספת לכך שאנו בדרך הנכונה, וקרובים היום יותר מתמיד ליעדנו- להיות חברת הנמל המובילה בישראל ומהנמלים הגדולים, המשפיעים והבולטים במזרח התיכון".
 
שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד, אמר כי "חברת נמל אשדוד מוכיחה פעם אחר פעם כי השקעה וחזון מובילים להגשמת כל היעדים, לחציית גבולות ולהשפעה משמעותית. במהלך השנים שחלפו מאז "לידתה מחדש" של חברת נמל אשדוד, כחברה עסקית ותחרותית, חל שינוי משמעותי באופן התנהלותה של החברה, והיום קיבלנו הוכחה נוספת לכך שהחברה קיבלה מעמד של חברה עסקית משמעותית ומשפיעה בתעשייה הישראלית. נמשיך לעשות כל שביכולתנו על-מנת להבטיח כי לקוחותינו יקבלו את השירות הטוב ביותר שניתן להציע, וכמובן, על-מנת להבטיח כי בשנה הבאה נזכה במקום הראשון."
 
עובדיה כהן, סמנכ"ל כוח אדם בנמל, אמר ל-PORT2PORTכי בסיומו של תהליך שלקח כעשרה חודשים בו עבדו בנמל על אסטרטגיה עסקית ותפעולית חדשה, שעכשיו עומדת בפני אישור הדירקטוריון, הוא קיבל הזמנה להשתתף בתחרות היוקרתית והחליט להגיש את כתבי האסטרטגיה שהוכנה לתחרות בקטגוריה הכי חשובה בתחרות- מערך שירות לקוחות כשותף אסטרטגי ומוביל שינויים, בחברות המעסיקות מעל 500 עובדים.
 
"קיבלנו מקום שלישי, הייתי רוצה יותר, אבל זה בהחלט מקום מכובד. עכשיו התכנון הוא להטמיע את התכנית האסטרטגית הכוללת בין היתר הסכמי התייעלות, שינוי בדרך הניהול ומדד שירות בתהליכי הבידוק בשער הנמל, דבר שלא היה עד עכשיו". הוא הוסיף כי "הכוונה היא בשנה הבאה לזכות במקום הראשון. בשביל הזוכים האחרים זה כסף ופרסומת אבל בשבילנו זה לטובת שינוי מערכתי בנמל".