לשכת הספנות צורפה לתיק הנמלים במעמד של ידיד בית המשפט

מעתה תוכל הלשכה להציג בתיק את עמדות הספנות והנזקים הנגרמים לה בשל הסכסוך בין המדינה לעובדי הנמלים. את ההחלטה קיבל אתמול סגן נשיאת בית הדין הארצי לעבודה


00:00 ,05.11.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

סגן נשיאת בית הדין הארצי לעבודה השופט יגאל פליטמן צירף אתמול (ב') את לשכת הספנות כמעמד של ידיד בית המשפט לתיק המתנהל בין איגוד לשכות המסחר (והתאחדות התעשיינים כמצטרפת) לבין ההסתדרות, חנ"י וחברות נמלי אשדוד וחיפה בנוגע לרפורמה בנמלים.

כך, לראשונה יישמע דבר הספנות הישראלית בהליך של סכסוך בין ארגון עובדים לבין מעבידים ולשכת הספנות תוכל להציג ראיות בבית הדין בנוגע לנזקים הנגרמים לספנות ולהביע עמדה מקצועית ביחס לגוף הסכסוך.

את ההחלטה על צירוף לשכת הספנות קיבל השופט פליטמן לאחר שהמדינה, חנ"י וחברות נמלי אשדוד וחיפה השאירו את ההחלטה לשיקול בית הדין וההסתדרות לא הגיבה.

אתמול שלח נשיא לשכת הספנות ד"ר יורם זבה מכתב לשרי התחבורה, האוצר והכלכלה, ליו"ר ההסתדרות עופר עיני, ליו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד גדעון סיטרמן ולממלא מקום מנכ"ל החברה יוסי בסן.

במכתבו כתב זבה: "העובדים חלוקים על ההנהלה, העובדים נלחמים בממשלה, על זרועותיה השונות, להנהלה יש ויכוח עם הממשלה על עתיד הנמלים הקיימים, אבל כל הצדדים מקפידים הקפדה יתרה להכות בלי רחם רק את לקוחות הנמל. אף מכה, או שריטה קטנה, אינה מופנית לצדדים המתקוטטים.

"תארו לעצמכם שארצותה ברית ואיראן נלחמות באכזריות אחת בשנייה וכל ההרוגים והפצועים הם במדינת ישראל.

"אנו לא נוקמים באף אחד מהצדדים, אבל גם סבלנותנו ושיתוף הפעולה הידידותי שלנו עומדים ונסדקים מול ההפסדים והנזקים שנערמים לפתחנו בקלות דעת וללא שום התרעה או הכנה מינימלית. במצבים כאלה, אל תתפלאו אם גם האניות יתחילו לדבר ולהגיב בהתאם".