מהלילה: תמריץ כספי ליבואנים ויצואנים שיובילו מכולות לנמלים בשעות הלילה

שר התחבורה: המיזם החדש נועד להסיט תנועת מכולות במשאיות לנמלי הים ומהם, משעות היום לשעות הלילה ובכך לשפר את השירות ליצואנים וליבואנים, יביא לחסכון של 47 מיליון שקל בשנה


00:00 ,29.08.2010 מאת: מערכת פורט2פורט

שר התחבורה: המיזם החדש נועד להסיט תנועת מכולות במשאיות לנמלי הים ומהם, משעות היום לשעות הלילה ובכך לשפר את השירות ליצואנים וליבואנים, יביא לחסכון של 47 מיליון שקל בשנה
 
החל מהלילה יינתן תמריץ כספי ליצואנים וליבואנים שיובילו או יפרקו מכולות בנמלי חיפה אשדוד, בשעות הלילה. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.
 
במסגרת פרויקט "לילה טוב" שיזם השר כץ יינתן תמריץ כספי בסך 150 שקל לכל מכולה מלאה שתשונע לנמלי חיפה ואשדוד ומהם, בשלושת החודשים הראשונים של הפרויקט. בשלושת החודשים שלאחר מכן יעמוד התמריץ על 100 שקלים לכל מכולה ובתום 6 חודשים להפעלת המיזם יינתן תמריץ קבוע של 75 שקל לכל מכולה.
 
התמריץ הכספי, הנקרא "פרס לילה", יינתן ליבואנים וליצואנים שיכניסו או יוציאו מכולות מלאות בנמלי חיפה ואשדוד, החל מהשעה 22:00 בלילה ועד לשעה 06:00 בבוקר.
 
שר התחבורה ציין כי המיזם החדש נועד להסיט תנועת מכולות במשאיות לנמלי הים ומהם, משעות היום לשעות הלילה ובכך לשפר את השירות ליצואנים וליבואנים, כתוצאה מקיצור זמני ההמתנה והעלאת התפוקה בנמלים.
 
לדברי כץ המיזם צפוי בנוסף לצמצם את מעורבותם של משאיות כבדות בתאונות דרכים קטלניות ולהביא להפחתת זיהום האוויר בכבישים, כתוצאה מצמצום תנועתן של המשאיות בכבישים בשעות היום.
 
שר התחבורה מסר כי הפרויקט יאפשר גם לשפר את כושר התחרות של היצוא הישראלי ולהגדיל את התפוקה בשליש, באמצעות הובלת מכולות בשעות הלילה. כמו כן ניתן יהיה לנצל בצורה טובה יותר את תשתיות נמלי הים המעניקים שירות גם בלילה ולחסוך בניוד מכולות לפינוי שטחי אחסון.
 
על פי הערכות כלכלני משרד התחבורה צפוי המיזם לחסוך למשק כ-47 מיליון שקלים בשנה. חברת נמלי ישראל (חנ"י) תשקיע בפרויקט ארבעה מיליון שקל.