משלחת מנמל דרום לואיזיאנה ביקרה בנמל אשדוד

נמל לואיזיאנה מתמחה במטעני תפזורת ומייצא מטענים כללים רבים, ביניהם למעלה מ-60% מכמות הגרעינים בארה"ב; מדובר בנמל עצום, בו פועלים למעלה מ- 400 נתבים ואורך הרציפים בנמל עומד על כ-80 ק"מ


00:00 ,13.11.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד אירחה בנמל משלחת מנמל דרום לואיזיאנה. חברי ההנהלה הבכירה של חברת נמל אשדוד הובילו את הביקור, ואירחו את חברי המשלחת, בראשה עמד השופט לשעבר ג'ואל קייסון, המשמש כמנכ"ל נמל דרום לואיזיאנה. לביקור התלוו גם נציגי חברות העוסקות בקידוחים ימיים ובמתן שירות וציוד נלווה לתחום המתפתח בארץ, ביניהם: ג'ורג' נוסט, נשיא חברת ארקל; סטפן שמפיין, יועץ עסקי בחברת פרימייר ועוד. את הביקור תיאמו עיריית ואן דר והנספח המסחרי של שגרירות ארה"ב בישראל.

נמל לואיזיאנה מהווה ערוץ מרכזי לשינוע ציוד קידוח ימי ואחד הנמלים המרכזיים המשמשים את חברת נובל אנרג'י בפעילותה. הנמל מתמחה במטעני תפזורת ומייצא מטענים כללים רבים, ביניהם למעלה מ-60% מכמות הגרעינים בארה"ב. הנמל משתרע לאורך נהר המיסיסיפי, ואורך הרציפים עומד על כ-80 ק"מ. הנמל הינו מהנמלים הגדולים בחצי הכדור המערבי לייצוא תפזורות. מדובר בנמל עצום, בו פועלים למעלה מ- 400 נתבים (לעומת 8 בלבד בנמל אשדוד).

במסגרת פגישה אישית שהתקיימה בין שוקי סגיס, מנכ"ל חברת נמל אשדוד ואלי בר יוסף, סמנכ"ל לקוחות בחברת נמל אשדוד עם ג'ואל קייסון, מנכ"ל נמל דרום לואיזיאנה, הביע קייסון את התרשמותו מהגיוון הרב בפעילות חברת נמל אשדוד, המבצעת את כלל פעילות המטענים באותו נמל, בעוד הנמל אותו הוא מייצג בנוי מנמלים רבים, שכל אחד מהם מתמחה בסוג מסוים של מטען. בפגישה סוכם כי יערך ביקור גומלין של נציגי חברת נמל אשדוד בנמל לואיזיאנה, וכי תבחן האפשרות לברית נמלים תאומים שתשמש לחילופי ידע בין הנמלים.

במסגרת הביקור הציג סמנכ"ל לקוחות בחברת נמל אשדוד, אלי בר יוסף, את פעילות הנמל, לרבות סקירת קיבולת הנמל והיערכותו לקבלת סחורות וציוד בתחום הקידוחים הימים. בנוסף, קיימה החברה סיור בנמל עבור מנכ"לים וסמנכ"לים של החברות המתלוות.