משרדי האוצר והתחבורה: הצעה לעדכון מנגנון ההשבה

מטיוטת תיקון שנתקבלה באיגוד המשתמשים בהובלה ימית עולה כי, ישנה כוונה לצמצם את שיעור ההשבה בדמי התשתית בתעריפי הנמלים, הן בייבוא והן בייצוא, וכן להרחיב משמעותית את תוספת התשלום למטענים במכולות


00:00 ,27.04.2011 מאת: מערכת פורט2פורט

איגוד המשתמשים בהובלה ימית הודיע לחבריו כי, מספר ימים לפני חג הפסח הגיעה לאיגוד פנייה מצד משרד האוצר ומשרד התחבורה בעניין כוונת הממשלה לערוך שינויים ברפורמה בתעריפי הנמלים.

במכתב שסופח לפנייה מידי אברהם ירושלמי, מנהל אגף מדיניות במשרד התחבורה, שיועד לאיגוד לשכות המסחר, התאחדות התעשיינים, לשכת הספנות ואיגוד המשתמשים בהובלה הימית, מצוין כי, "במהלך החודשים האחרונים נבחן, באופן שוטף, יישום הרפורמה במחירי הנמלים, בשיתוף הגורמים הרלוונטיים השונים וביניהם, ארגוני המשתמשים, חברת נמלי ישראל וחברות הנמל".

לפי הודעת איגוד המשתמשים, בין השינויים שצורפו לפנייה בולטת הדרישה ל"עדכון מנגנון ההשבה והתאמתו להתפלגות עדכנית של ערכי המטענים והיקפם, בכדי להגיע לאיזון מנגנון ההשבה, וזאת בהתאם לסיכום שנערך עם נציגי ארגוני המשתמשים בטרם החלת הרפורמה", לשון המכתב.

מבחינה ראשונית שערך האיגוד לתיקונים המוצעים עולה כי, ברוב המכריע של המקרים יש צמצום בשיעור ההשבה לבעלי המטענים, הן בייבוא והן בייצוא, וכן יש הרחבה ניכרת של תוספת תשלום (השבה שלילית) למטענים, המובלים במכולות.

כדוגמא הם מציינים מצב לפיו, אם היום רק מכולות יבוא של מעל 200 אלף שקלים נדרשו לתוספת תשלום על דמי התשתית הבסיסיים, הרי על פי המתווה המוצע, מכולות יבוא בשווי של 90 אלף שקלים ומעלה יידרשו לתוספת תשלום כזו.

איגוד המשתמשים פונה לחבריו בבקשה לשלוח הערות ותגובות לטיוטת התיקון המוצע, מכיוון שמשרדי האוצר והתחבורה מבקשים את התייחסות המשתמשים עד ה-5 במאי 2011.