נגיף הקורונה: סין אוסרת כניסת אניות לנמל ווהאן

אתמול השעתה סין את כל אמצעי התחבורה לעיר ווהאן ומחוצה לה, שנחשבת למוקד ההתפרצות החדש של וירוס הנגיף. חשש כי אם הנגיף ימשיך להתפשט ייסגרו מספר נמלים לפעילות


13:21 ,27.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

שלטונות סין נוקטים בצעדים למניעת התפשטות נגיף הקורונה המסתורי, וסגרו את נמל העיר וואהן לתנועת אניות. קפטן גוררת סיני בשם ג׳אנג יונג שהתראיין לתקשורת ציין כי ״אין פקודה מרכזית לעצור את תנועת האניות, אבל יותר מתריסר אניות שהיו אמורות לפקוד את נמל וווהאן במהלך היומיים האחרונים מוחזקות במורד הנהר״.

 

נציין כי העיר ווהאן במחוז הוביי (Hubei) היא מוקד סחר מרכזי שנמצא על נהר היאנגצה. הנגיף החדש הופיע לראשונה בווהאן בחודש שעבר והרג עד כה כ-45 בני אדם והדביק מאות נוספים.

 

אתמול השעתה סין את כל אמצעי התחבורה לעיר ווהאן ומחוצה לה, שנחשבת למוקד ההתפרצות החדש של וירוס הנגיף.

 

תחנות הרכבת ושדה התעופה הושבתו, ואילו גם העיר, הרכבת התחתית, המעבורת ואוטובוס ההסעות הושבתו. שבע ערים נוספות במחוז הוביי הושמו גם הן בהסגר.

 

לאור ההתפרצות, מפעילי קווי השייט הגדילו את נהלי הסינון והוציאו הודעות לנוסעים בכדי להבטיח כי הנוסעים שלהם לא יושפעו מהתפרצות נגיף הקורונה.

 

כמה משדות התעופה הבינלאומיים העמוסים ביותר בעולם ביצעו אמצעי בטיחות למניעת התפשטות הנגיף.

 

גורם רשמי בנמל הואנגגנג (Huanggang) אמר כי מרססים מכולות המועמסות על אניות  וכי התנועה בנהר צפופה מאוד לאור העובדה שאניות רבות עומדות על עוגן.

 

אנשי הצוות של האניות נשארים בשל המצב על סיפון האנייה, ועובדי המכס מתבקשים ללבוש מסכות לפני העלייה לאוניה.

 

סוכני ביטוח בתחום הספנות ציינו כי אם הנגיף יתפשט, ייתכן וגם הפעילות במספר נמלים תיסגר.