אדרי לעובדי נמל אשדוד: אנחנו היחידים שיביאו ביטחון תעסוקתי

פנה בסרטון לעובדי נמל אשדוד בו ציין כי ההסתדרות היא היחידה שיכולה לעובדי נמל אשדוד את תכנית הפרישה הטובה ביותר במשק, לסייע בשינוי נתיב הרכבת בתוך הנמל ולסייע בפתרונות מול משרד התחבורה


12:54 ,09.01.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

אבי אדרי, יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, פנה לפני מספר ימים באמצעות סרטון לעובדי נמל אשדוד על רקע התסיסה בקרב העובדים.

 

אדרי אמר כך: ״אתם מכירים אותי כבר כ-13 שנה, אני מלווה אתכם כל יום, כל היום, אני לא מאלו שזורקים רק סיסמאות, ולאחרונה שמתי לב שמפציצים אתכם בסיסמאות ובמילים ריקות מתוכן. אבל תשימו לב שאף אחד לא עומד ומבטיח, אף אחד לא אומר ׳זאת הדרך שלי׳, אף אחד לא מתחייב. אנחנו כן מתחייבים. אני עומד בכל מילה שאי פעם אמרתי לכם ותבחנו את זה אחורה.

 

״אחת - אנחנו היחידים שיודעים להביא את הביטחון התעסוקתי לעובדי הנמלים, במיוחד לעובדי דור ב׳. שתיים - אנחנו היחידים שיכולים להביא לעובדי נמל אשדוד את תכנית הפרישה הטובה ביותר במשק. אני חוזר על זה – הטובה ביותר במשק. אנחנו היחידים שיודעים לקחת את הנתיב של הרכבת ממקומו הנוכחי ולהביא אותו לנתיב הצפוני על מנת שתוכלו להמשיך ולפרוק חומרים מסוכנים. אנחנו היחידים שיכולים לעזור במצב של חילופי שטחים כשיש בנייה ברקע. להזכירכם, היתה שכונה, אומנם בית המשפט עצר אותה אבל אנחנו היחידים שהביא פתרון מול משרד התחבורה. ככל שייפגעו לכם שטחי תפעול יהיו לכם שטחים חלופיים. אנחנו היחידים שיודעים להביא את זה עם העוצמה שלנו. כל השאר רק מדברים. אנחנו יורדים לכל רזולוציה – גם בעניין התשתיות, גם בעניין הביטחון התעסוקתי שלכם, גם בעתיד של הנמל וחוזקו הכלכלי. אני מכיר בעולם שלי דבר שנקרא הכרת הטוב. בואו נכיר את הטוב לאותם אנשים שבזמנים הקשים לא ברחו, אלא נשארו לידכם״.

 

אדרי בחר להזכיר לעובדים כי שוטרים חיפשו מספר ראשי ועדים בהם מיכל לוגסי, גדי בוטבול ועמית שרף. ״למה?״ שאל אדרי, וענה ״כי הם אפילו חצו גבולות בשבילכם״.

 

אדרי בחר לסיים את הסרטון הערוך בהצהרה כי יו״ר ההסתדרות תומך בעובדי הנמלים בכלל ועובדי נמל אשדוד בפרט ומקצה את המשאבים הדרושים לטובת העובדים, והזכיר כי ההסתדרות הכללית ייצגה את עובדי הנמלים מאז הם הוקמו. ״ההסתדרות היא הבית של עובדי הנמל״, ציין אדרי.

 

בהקשר זה נציין כי חברי ועד מחלקת הים עגינה וגוררות (דירוגים) פנה בתחילת השבוע במכתב ליו״ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, בו הם ביקשו כי הוא יורה על הקפאת הליך הבחירות לוועד חדש במחלקת גוררות.