איגוד לשכות המסחר לפרופ׳ אש: עיכובים משמעותיים בשחרור מזון ביבוא מתחנת ההסגר בנמל אשדוד

לטענת איגוד לשכות המסחר מאות מכולות מעוכבות בשחרור מתחנת ההסגר והדבר גואם נזקים בלתי הפיכים ליבואנים. חיים עוז, סמנכ״ל חטיבות באיגוד: המשרד התחייב ל-SLA שאינו מסוגל לעמוד בו. חגי תשרי בפתח, זוהי שעת חירום


11:03 ,17.08.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

איגוד לשכות המסחר פנה אתמול בפנייה דחופה למנכ״ל משרדת הבריאות, פרופ׳ נחמן אש, בעניין עיכובים משמעותיים בשחרור מזון ביבוא מתחנת ההסגר בנמל אשדוד

 

בפנייתו של חיים עוז, סמנכ״ל חטיבות באיגוד, נכתב כי ״חודשים  ארוכים אנו מתריעים בפניכם על עיכובים חמורים בבדיקת משלוחי מזון רגיש ביבוא בתחנת ההסגר בנמל אשדוד והפער לא נסגר. היום עובדים באשדוד על תיקי מזון שהוקלדו למערכת מסלול בתאריך 08/08/2021 ובחיפה על תיקים מהתאריך 10.8.2021.

 

״מאות מכולות מעוכבות בשחרורן מתחנת ההסגר והנזקים הבלתי נסבלים עבור היבואנים והמשק ממשיכים להצטבר וגורמים לנזקים הבלתי הפיכים כתוצאה מכך. נדמה כי אירועים כגון מועדי פרישת עובדים לגמלאות מועדי חגים, חופשת קיץ וכו׳ מפתיעים את המשרד כל פעם מחדש.

 

״המשרד התחייב ל- SLA שאינו מסוגל לעמוד בו והנזקים המצטברים בגין התנהלות זו הם מהגורמים המרכזיים ליוקר המחייה בארץ. כפי שאתם דורשים שהמגזר העסקי יעמוד ברגולציה שקבעתם, ראוי הוא כי תהוו דוגמה ותעמדו בסטנדרטים של שירות ממשלתי יעיל.

 

״התנהלות משרד הבריאות גורם להישנות המצב הבלתי נסבל של עיכובים בשחרור מזון ביבוא, אסור שיימשך. לא די שקהילת היבואנים ניזוקה מעיכובים בפריקת אניות אין הכרח שנחווה נזקים נוספים, ישירים ועקיפים, בגין התנהלות המצביעה על זלזול וחוסר אכפתיות מופגן כלפי המגזר העסקי. צריך ואפשר שתפעלו באופן מעשי בשיפור השירות. חגי תשרי בפתח, וזה מחייב אתכם להיערכות דחופה ומיידית כדי להביא למצב שלא ייווצרו כלל עיכובים והמשלוחים ישוחררו בו ביום.

 

נבקש לקבל את התייחסותכם ועדכון דחוף עם יעדים שלכם לצמצום מוחלט של הפיגורים והתייחסות לאופן שבו בכוונתכם להיערך לחודש החגים שמייצר חשש גדול בקרב קהילת היבואנים ביחס לשירות שיינתן על ידי משרד הבריאות בתקופה זו ולעיכובים הקשים שייווצרו אם לא תתבצע היערכות מתאימה. זוהי שעת חירום. על כן יש לנקוט לאלתר בצעדים אפקטיביים ולשים סוף להתנהלות בלתי נסבלת זו״.

 

טרם התקבלה תגובת משרד הבריאות לדברים והיא תפורסם כשתתקבל.