ארבעה מנופי גשר מהגדולים בעולם הגיעו לנמל הדרום החדש באשדוד

כל אחד מהמנופים החדשים מסוגל להרים בכל הנפה שתי מכולות בגודל של 20 רגל, ובמשקל כולל של 66 טון, לגובה של עד 50 מטר מעל הקרקע. גובהו של כל מנוף הוא כ-140 מטר


11:41 ,09.12.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

השבוע הגיעו לנמל הדרום מנופי הגשר מהגדולים בעולם, לקראת הפעלתו של הנמל בשנה הקרובה. מדובר בארבעה מנופי גשר של קבוצת TIL, שתפעיל את נמל הדרום באשדוד, ובחודשים הקרובים צפויים להגיע לנמל הדרום ארבעה מנופי ענק נוספים.

 

כל אחד מהמנופים החדשים מסוגל להרים בכל הנפה שתי מכולות בגודל של 20 רגל, ובמשקל כולל של 66 טון, לגובה של עד 50 מטר מעל הקרקע. גובהו של כל מנוף הוא כ-140 מטר. אורך זרוע הגשר במנוף מגיע למרחק של עד 70 מטר, השווה לשטח של כ-25 מכולות, הנמצאות על ספינה אחת.

 

נזכיר כי שטח נמל הדרום באשדוד מתפרס על 640 דונם והוא יאפשר את עגינתן של אניות הענק החדישות, שכיום אינן יכולות לפקוד את נמלי ישראל בשל גודלן. עם הפעלתו של הנמל החדש, תחל תחרות בענף הנמלים לטובת שיפור וייעול השירות ליצואנים, יבואנים, תעשיינים ולציבור הרחב.

 

מנכ״ל חברת נמלי ישראל, שלמה ברימן: ״המנופים שהגיעו הבוקר הם מהשורה הטכנולוגית והתפעולית הראשונה בעולם ומסוגלים לשרת את האניות הגדולות ביותר. מדובר בצעד נוסף וחשוב במסגרת הקמת הנמל החדש ופתיחתו הצפויה לפעילות בשנה הבאה. זהו חלק משמעותי במסגרת הרפורמה בנמלים, לקראת הגברת התחרות וייעול השירותים בתחום״.