ביה״ד לעבודה בביקורת על העובדים וההסתדרות: מדוע לא מאחסנים לגובה 5

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דורש מראשי הוועדים בנמל אשדוד ומההסתדרות לנמק מדוע הם הפרו את התחייבויותם והפסיקו לאחסן לגובה של 5 מכולות. אפשר לצדדים לחזור ולדבר ביניהם עד שיגיעו להבנות


07:49 ,12.06.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

שופט בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, יוסף יוספי, מתח היום ביקורת על התנהלות ההסתדרות וראשי הוועדים בנמל אשדוד אשר הפרו בימים האחרונים את ההסכמים החתומים וההתחייבויות שלהם כלפי ההנהלה והפסיקו לאחסן לגובה של 5 מכולות בנמל. יחד עם זאת ציין השופט יוספי כי הוא מעדיף שהצדדים ידברו ביניהם ויגיעו להבנות ואפשר להסתדרות להשיב לטענות שהועלו בנושא עד ה-17 ביוני. 

 

חברת נמל אשדוד פנתה אתמול אחה״צ בנושא זה לבית הדין האזורי זאת לאחר שבמשך מספר ימים נוקטים ראשי הוועדים וההסתדרות בעיצומים ומסרבים לאחסן לגובה של 5 מכולות . כתוצאה ממהלך זה נגרמים לחברה נזקים כלכליים והשירות הניתן ללקוחות הנמל נפגע ואינו מסופק במלואו.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי במהלך השנה האחרונה התחייבו ראשי הוועדים וההסתדרות פעמיים לאחסן את המכולות לגובה 5. עניין זה עוגן במסגרת הסכם מועצות הייצור שנחתם ב-31 באוגוסט 2017 ובנוסף ההסתדרות התחייבה כי תקיים את ההסכם במהלך דיון שהתקיים בבית הדין האזורי לעבודה ב-16 בינואר השנה.

 

נציין כי עו״ד אהוד שילוני, אשר ייצג בדיון בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע את ההסתדרות, ציין כי ״ההסכם היה לתקופה מוגבלת ועל זה הוויכוח״, וכי התקופה בה אוחסנו מכולות בגובה 5 נעשה במסגרת פיילוט בלבד.  

 

מנמל אשדוד נמסר עוד: ״אנו נמצאים בעיצומו של משא ומתן אינטנסיבי עם ההסתדרות וראשי הוועדים, אך הם בוחרים שלא לכבד הסכמים חתומים והתחייבויות ולשבש את העבודה התפעולית של הנמל תוך פגיעה חמורה בשירות ללקוחות. בית הדין הבהיר לראשי הוועדים וההסתדרות כי הסכמים יש לכבד״.