בלומנטל בטקס הרמת כוסית: "שנת 2016 צפויה להיות שנת שיא בשינוע מטענים"

מנכ"ל חברת נמל אשדוד ציין כי דירקטוריון הנמל אישר תכנית השקעות בהיקף של למעלה מ-2 מיליארד שקלים. "סיימנו את החציון הראשון עם גידול של 14% בהכנסות"


12:49 ,28.09.2016 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד ציינה את השנה החדשה בהרמת כוסית חגיגית בהשתתפות מר חיים שייב, יו"ר המרחב בהסתדרות; הרב יוסף שיינין רב העיר אשדוד; ד"ר יורם זבה, נשיא לשכת הספנות; ראובן שליסל, יו"ר ענף המזון באיגוד לשכות המסחר; חברי הדירקטוריון, לקוחות הנמל, חברי הנהלה ועובדים. 

 

מנכ"ל חברת נמל אשדוד יצחק בלומנטל, ציין כי שנת 2016 צפויה להיות שנת שיא בשינוע מטענים והדגיש כי דירקטוריון הנמל אישר תכנית השקעות בהיקף של למעלה מ-2 מיליארד שקלים. "סיימנו את החציון הראשון עם הכנסות של 592.4 מיליון שקל, גידול של כ-71 מיליון שקלים, מהווים עליה של 14% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. רשמנו גידול מרשים של 14% בסך המטענים שעברו בנמל בין החודשים ינואר-אוגוסט 2016 לעומת אשתקד. הגידול בפעילות נרשם בכל המגזרים, עם שיעורי גידול בולטים של כ-25% במטען הכללי".

 

לנוכח הגידול המרשים בפעילות הנמל סקר מנכ"ל נמל אשדוד את פעילויות הרכש החדשות. "הכנסנו לשימוש מבצעי גוררת חדשה להכנסה והוצאת אניות גדולות באורך של כ-350 מטר ויותר, בעלות חכירה של מיליון יורו בשנה, ואנו נערכים לחכירה של גוררת נוספת. כמו כן, אנו מקדמים מהליך עתיר השקעה להקמתו של מסוע גרעינים חדש מנמל אשדוד לממגורות אשדוד, בעלות של למעלה מ-200 מיליון שקל במטרה להגדיל את היקף שינוע הגרעינים בנמל. רכשנו סירת נתב חדשנית, המצוידת במיטב הטכנולוגיות אשר תסייע לעבודת נתבי הנמל. כמו כן, פרויקט הסימולטור החל לפעול בנמל אשדוד. מדובר בפרויקט יקר ערך בעלות של כ-5 מיליון שקלים. הסימולטור הינו פרי השקעה בהון האנושי ומטרתו להבטיח שהמנופאים יוכלו לתת שירות מצוין בכל מזג אוויר".

 

בסיום איחל בלומנטל לעובדי הנמל והאורחים המכובדים חג שמח, שנה של עשייה הצלחה ונחת.