ההסתדרות אישרה מספר סכסוכי עבודה בהם גם בנמל אשדוד

הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות אישרה סכסוך עבודה בסקטור עגינה בנמל אשדוד וזאת בשל שינוי בתנאי הסף במכרזים ללא הידברות עם הוועד וההסתדרות. בנוסף הוכרז על סכסוך במשרד החקלאות וברשות האוכלוסין וההגירה


11:13 ,29.10.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות בראשותו של ג'יהאד עקל, התכנסה ביום חמישי שעבר  ואישרה מספר סכסוכי עבודה חדשים:

 

סכסוך במשרד החקלאות – השירותים הווטרינריים. בין העילות לסכסוך: העברת פעולות של השירותים הווטרינריים למיקור חוץ, ופגיעה בתנאי העבודה ובשכר העובדים באופן חד-צדדי.

 

סכסוך ברשות האוכלוסין וההגירה ומנהל אכיפה זרים. בין העילות לסכסוך: מבוי סתום במו"מ להסכם קיבוצי, פגיעה מתמשכת בשכר העובדים ושינוי חד-צדדי בהגדרות תפקידם של מפקחי האכיפה.

 

סכסוך בעיריית ערד. בין העילות לסכסוך: דרישת נציגות העובדים לנהל מו"מ להסכם קיבוצי בעקבות כוונת העירייה לבצע שינויים ארגוניים, ופגיעה מתמשכת במערכת יחסי העבודה, תוך ניסיון החלשת כוחה של נציגות העובדים.

 

סכסוך במשרד לביטחון פנים. בין העילות לסכסוך: כוונת ההנהלה להעביר ממקומן מספר יחידות של המשרד, באופן שישפיע על שכרם של העובדים ותנאי העסקתם, וזאת מבלי שהתקיימה הידברות או הושגה הסכמה למהלך מצד נציגות העובדים.

 

סכסוך בלשכת ההוצאה לפועל בירושלים. בין העילות לסכסוך: כוונה להעביר את הלשכה למיקום חדש בירושלים, אשר ישפיע על שכרם של העובדים ותנאי העסקתם, ומבלי שנעשה ניסיון להגיע להסכמות בנושא עם נציגות העובדים.

 

סכסוך בנמל אשדוד – סקטור עגינה. בין העילות לסכסוך: שינוי חד-צדדי בתנאי הסף במכרזים, ללא שנעשתה ההידברות עם הוועד וההסתדרות, ולמרות שהדבר פוגע באופן חמור באפשרויות הקידום של העובדים.

 

סכסוך מפקחי הבנייה בוועדות המרחביות והמקומיות לתכנון ובנייה. בין העילות לסכסוך: דרישה לנהל מו"מ על הסכם קיבוצי אשר יסדיר את השינויים החמורים בביטחונם האישי של המפקחים, כתוצאה מתיקון בחוק התכנון ובנייה.

 

סכסוך ברשת קהילה ופנאי חולון. בין העילות לסכסוך: סחבת במו"מ להסכם קיבוצי, תוך שההנהלה מציגה עמדות נוקשות ובלתי מתפשרות, וזאת במקביל לפגיעה בהתארגנות העובדים.