ההסתדרות: ננקוט בצעדים ארגוניים בנמל אשדוד החל מיום חמישי

הבוקר הודיעה ההסתדרות על כוונתה לנקוט בצעדים ארגוניים בנמל אשדוד החל מיום חמישי השבוע. זאת בהתאם להוראת בית הדין כי יש לתת התראה בת שלושה ימי עסקים על כוונה לשבות או לנקוט באמצעים ארגוניים אחרים


14:50 ,01.02.2021 מאת: מערכת פורט2פורט

עוד לא יבשה הדיו על החלטת בית הדין הארצי לעבודה להתיר לעובדי נמל אשדוד לנקוט באמצעים ארגוניים, וכבר הודיעה הבוקר ההסתדרות על כוונתה לנקוט בצעדים ארגוניים בנמל אשדוד החל מיום חמישי השבוע. זאת בהתאם להוראת בית הדין כי יש לתת התראה בת שלושה ימי עסקים על כוונה לשבות או לנקוט באמצעים ארגוניים אחרים.

 

אבי אדרי, יו״ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות הודיע על כך הבוקר למנכ״ל חברת נמל אשדוד, שיקו ז׳אנה, וציין כי הוא מקווה שעד יום חמישי יושגו הסכמות שיובילו לחתימה על הסכמים קיבוציים.

 

אבי אדרי כתב אתמול בעמוד הפייסבוק שלו כי ״לאחר 7.5 שנים של צווי מניעה, בין הדין הארצי החזיר לנו את ארגז הכלים החוקי שבאמצעותו מקדם הסכם קיבוצי שישמור על עובדי נמל אשדוד״.

 

נזכיר כי עובדי נמל אשדוד יכולים לשבות על רקע הרפורמה בנמלים, קרי החלטת הממשלה להקים נמלי ים חדשים ופרטיים באשדוד ובחיפה בנוסף על הנמלים הממשלתיים הקיימים.

 

במשך שבע וחצי שנים מנהלים הצדדים שיחות ודיונים על מנת להגיע להסכם שיבטיח את תנאי העבודה של עובדי נמל אשדוד עם פתיחת הנמלים החדשים אולם הסכמים אלו טרם הבשילו לכדי חתימה על הסכמים קיבוציים. יחד עם זאת, מועד פתיחת הנמלים הפרטיים הקרב עשוי ליטול את העוקץ מאיומי השביתה של נמל אשדוד ולהסיט לנמלים החדשים את לקוחות הנמלים במהירות גדולה מהצפוי.

 

נציין כי יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר אתמול עם היוודע פסק הדין כי ״שביתה כללית היא אמצעי ולא מטרה, וההחלטה אם להפעילה היא בהוראתו של יו״ר ההסתדרות בלבד. במשך שבע וחצי שנים נהגו עובדי הנמל בבגרות ובאחריות, והוכיחו שהם עובדים טובים ומסורים. יש לסיים את המו״מ בנמל אשדוד״.

 

חברת נמל אשדוד מסרה אתמול כי ״החברה מברכת על החלטת בית הדין הארצי שמקבלת את עמדתה כי לא ניתן לשבות בגין אי החלת רשת הביטחון לפרמיה על עובדים שנקלטו לאחר 1.1.16 ואף לא ניתן לשבות בגין אי החלת בטחון תעסוקתי לעובדים שנקלטו לאחר 12.6.17. אלו נושאים שכבר סוכמו ונסגרו ולא ניתן לפתוח אותם מחדש באופן חד צדדי. בכוונת החברה להשלים את המשא ומתן על הסכם ההתייעלות על מנת להביא להשלמת הסכמי הרפורמה בהקדם האפשרי״.