ההסתדרות: רוב מוחץ בקרב עובדי הנמל, חבר ועד שפרש: יש לנו 700 חתימות

אבי אדרי: "עובדי נמל אשדוד עם ההסתדרות הכללית וההסתדרות הכללית תישאר הבית של עובדי הנמל". אבי אבן חיים: "השגנו למעלה מ-700 חתימות". בית הדין ידון בנושא ב-7 בפברואר


10:46 ,30.01.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

מההסתדרות הכללית נמסר כי "לאור הערכת מצב עדכנית שנערכה בשעות האחרונות, ובעקבות ישיבת מטה שקיים יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, עם ראשי הוועדים בנמל אשדוד, נמצא כי להסתדרות הכללית רוב מוחץ בקרב עובדי הנמל".

 

יו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי, מסר לפני זמן קצר כי: "ההסתדרות גאה על האמון שניתן בה על ידי הרוב מוחלט של עובדי הנמל ותמשיך לפעול, ביתר שאת, למען ביטחונם התעסוקתי של כלל עובדי הנמל, תוך דגש לצמצום הפערים בין עובדי דור א' לעובדי דור ב', והבטחת האיתנות של הנמל. המספרים בשטח והעובדות בשדה המשפטי לא מותירים יותר מקום לספקות ולחוסר הבהירות שמנסים לזרוע נציגי הלאומית וגורמים בעלי עניין. עובדי נמל אשדוד עם ההסתדרות הכללית וההסתדרות הכללית תישאר הבית של עובדי הנמל".

 

אבי אבן חיים, חבר ועד ציוד מכני שהתפטר מתפקידו והיה אחד ממובילי המהלך של המעבר להסתדרות הלאומית, אמר היום בשיחה עם מערכת PORT2PORT כי למעלה מ-700 עובדי נמל חתמו על טפסים המצרפים אותם להסתדרות הלאומית ובכך הם מראים את חוסר אמונם בהסתדרות הכללית. "אנחנו נמשיך להחתים את העובדים עד שיהיו לנו חתימות של 80 ו-90 אחוז מהעובדים".

 

מערכת port2port: אבל ההסתדרות טוענת שיש לה רוב מוחץ בקרב עובדי הנמל.

 

אבי אבן חיים: "אם כך, אז מדוע אנשי ההסתדרות מסתובבים פה בנמל כל היום? אם יש להם רוב מוחץ למה הם פה? פתאום הם מצלמים סרט תדמית בנמל, פתאום ניסנקורן מאיים בשביתה אם ההסכם לא ייחתם הערב. עכשיו, כשהם מרגישים שהם מאבדים את הנמל, הם התחילו לעבוד קשה. אבל העובדים כבר לא מאמינים להם".

 

אבן חיים הוסיף וציין כי הוא מאמין שבית הדין לעבודה יכריע בנושא בדיון שאמור להתקיים ב-7 בפברואר. "עד אז נמשיך ונחתים את העובדים".