חברת נמל אשדוד מכרה שתי גוררות לחברה יוונית

לאחר הליך מכרז מכרה חברת נמל אשדוד את הגוררות ״סופה״ ו״געש״ לחברת ספנופוליס היוונית תמורת סך של למעלה מ-2.5 מיליון שקל. ההחלטה הינה חלק מתכנית להצטייד בגוררות חדשות וגדולות יותר


12:00 ,02.07.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד מוכרת לחברה יוונית את שתי אניות הגוררת הוותיקות שלה ״סופה״ ו-״געש״ אשר היו בשירות הנמל במשך כ-30 שנה. שתי האניות נמכרות לחברת ספנופוליס היוונית בסיומו של הליך מכרזי בינלאומי שנוהל על ידי החברה.  

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי ההחלטה למכור את שתי אניות הגוררת היא חלק מתוכנית חברת נמל אשדוד להצטיידות בגוררות חדשות וגדולות יותר כחלק מהמוכנות של הנמל לקליטת אניות ענק של למעלה מ-14,000 TEU.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר עוד כי דירקטוריון חברת נמל אשדוד והנהלת החברה החליטו למכור את שתי הגוררות הוותיקות אשר אינן מתאימות לתמרון אניות בעלי נפח מטען כה גדול.

 

הליך המכרז נוהל על ידי רמ״ד נכסים ומסחר בנמל אשדוד, ישראל יוסף, ומ״מ ראש מחלקת ים, רב חובל מוריס מור, ובסיומו הוכרז כי הזוכה הינה חברת  ספנופולוס  מיוון. שתי הגוררות נמכרו בסכום של 730 אלף דולר אשר יכניס לקופת החברה סכום של למעלה מ-2.5 מיליון שקל. הגוררות הועברו לידי החברה היוונית והפליגו לאחרונה מנמל אשדוד.