חברת MSC: יצוא ראשון משדה בוקר, ישראל לדובאי

המכולה הראשונה היוצאת מישראל לדובאי, היא של מפעל דביק עבור לקוח מדובאי אשר רכש את סרט ההדבקה שמיועד לייצור של ידיות נשיאה. המכולה תפליג מנמל אשדוד על אניית MSC אל עבר דובאי


11:26 ,25.10.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

בתחילת השבוע הבא תפליג בפעם הראשונה אניית MSC עם מטען מישראל שיגיע ישירות לדובאי, דרך נמל פורט סעיד במצרים. על המכולה הראשונה באנייה, היוצאת מנמל אשדוד, נמצא משלוח מיוחד של סרטי הדבקה ממפעל ״דביק״ שבקיבוץ שדה בוקר. ההתרגשות שאחזה בחברי הקיבוץ גדולה, ואלו קישטו את המכולה בדגלי ישראל ואיחוד האמירויות, בתקווה לשותפות ארוכת שנים וערכו טקס צנוע בהשתתפות ילדי הגן במקום.

 

הלקוח מדובאי הינו חברה מקומית בשם KIMOHA, אשר רכש את סרט ההדבקה שמיועד לייצור של ידיות נשיאה (אותה ידית שעוזרת בהחזקה של שישיית בקבוקי ליטר וחצי). הלקוח נמצא בקשר עם דביק כבר מספר שנים אולם רק בשבועות האחרונים, נמצא פתרון לוגיסטי ופיננסי שמאפשר לממש קשר זה. נציין כי המשלוח מבוצע על ידי חברת GES – גלובל שיפינג, מקבוצת קרגו אמרפורד.

 

מחברת ״דביק״ נמסר כי ״דביק גאה ומתרגשת להיות חלק מעשיית ההיסטוריה ומהסימבוליות שמקיבוצו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל יוצאת הסחורה הראשונה לדובאי. עובדי החברה, קישטו את הסחורה בדגלי ישראל ואיחוד האמירויות בתקווה לשותפות ארוכת שנים. אנחנו גאים ומתרגשים לקחת חלק במהלך ההיסטורי, ואין לנו ספק שלו ׳הזקן׳ היה איתנו הוא היה מתפאר במשמעות המיוחדת שמקבל בימים אלו חזונו, להפריח את השממה״.

 

המפעל הקיבוצי, אשר הוקם בשנת 1982, מעסיק קרוב ל-100 עובדים מהקיבוץ ומהאזור (כולל הפזורה הבדואית), ונמצא מאות מטרים מביתו של דוד בן גוריון – ראש הממשלה הראשון, ואחד מראשוני המתיישבים בקיבוץ. דביק מייצאת את מוצריה ללמעלה מ-30 מדינות, ובנוסף משמשת יצרן יחיד ומוביל עבור השוק המקומי.