גודל גופן: א א א
×
לוח הפלגות
חיפוש הפלגות כללי
יש לבחור נמל בארץ
יש לבחור נמל בחו"ל
יצוא מהארץ
יבוא לארץ
מחשבוני המרה
שערי מטבע יציגים
תאריך עדכון: 16.01.2019
יחידות מטבע השער % שינוי
דולר 3.67 +0.355
אירו 4.1953 +0.074
ליש"ט 4.7175 +0.308
100 יין 3.3832 -0.012
מחשבון המרה מט"ח
מחשבוני עזר
אורך שטח נפח משקל
cm
m
km
inch
foot
yard
mile
נקה
square cm
square m
square km
square inch
square yard
square mile
נקה
cc
litre
cubic m
cubic inch
cubic yard
gallon
נקה
kg
short ton
long ton
lb
oz
נקה
חישוב משקל נפחי
סידור עבודה בנמלים

מכס אשדוד: נחשף מערך הברחות של סיגריות בנמל

עובד בחברה למתן שירותי נמל וקפטן של אניית סוחר חשודים בהברחת אלפי פאקטים של סיגריות בשווי של למעלה ממיליון שקל. זאת תוך ניצול סמכויותיהם וגישתם לרציף מאובטח במיוחד המיועד לפריקת מלט המיובא מטורקיה וקפריסין
24.12.18 / 11:47
תמונת ארכיון
24.12.18
תמונת ארכיון

בית משפט השלום באשקלון נעתר לבקשת יחידת המודיעין ויחידת הסמים במכס אשדוד, ושחרר בתנאים מגבילים את אלירן וקנין ואת מוחמד סאלמה בחשד להברחה והחזקת סיגריות, תוך ניצול סמכויותיהם והגישה שניתנה להם לרציף מאובטח במיוחד.

 

כמצוין בבקשת המעצר, ביחידת המודיעין ויחידת הסמים של בית מכס אשדוד הצטבר מידע, שהצביע על  הברחות מאניית הסוחר ״רגינה מד״ העוגנת בנמל אשדוד, ברציף ייחודי ומאובטח המיועד בעיקר לפריקת מלט המיובא בעיקר מטורקיה ומקפריסין. לפי החשד, צוות האנייה רכש סיגריות בחנויות ״דיוטי פרי״ בישראל, המספקות צידה לאניות וליבואנים זרים הפוקדים את ישראל לצורך צריכה אישית. כשבפועל, הסיגריות שנרכשו נועדו בעיקר לצורך מכירתן לעובדי מתן שירותים בנמל והברחתם לישראל ללא תשלום מס.

 

עוד נכתב בבקשה כי וקנין, שעובד בחברת אלמוג שירותי נמל בתפקיד עובד כללי, חשוד שהבריח סיגריות מהנמל וסיפק אותם לסוחרים העוסקים בסחר בסיגריות מוברחות באזור אשדוד. במהלך השבוע האחרון בוצעו פעולות מודיעין וחקירה נרחבות ביותר באמצעות חוקרי יחידת הסמים של מכס אשדוד, ובכללן בוצעו תצפיות ומעקבים במהלכן נצפה וקנין נפגש עם צוות האנייה בשעות הלילה, כאשר בתום הפגישה יצא החשוד מהנמל ונפגש עם סוחרי סיגריות מהאזור.

 

מרשות המסים נמסר כי ״ביום 19.12.2018 בשעה 22:30 נצפה החשוד אלירן וקנין פוקד את רציף 1 בנמל אשדוד וחונה עם רכבו בסמוך לאנייה ׳רגינה מד׳. עם הגעתו  ניגשו אליו מספר ימאים והורידו  שקים/תיקים שחורים ושקיות אשר הוכנסו אל רכבו. לאחר מכן נסע החשוד במהירות לכיוון דרום ונעצר על ידי חוקרי המכס בסמוך לרציף 9, כאשר ברכבו נמצאו מספר תיקים שחורים ושקיות שהכילו סיגריות מסוגים שונים ובסה״כ 200 פאקטים של סיגריות שהם 20,000 סיגריות בודדות. בחקירתו הודה החשוד באופן חלקי בביצוע העבירות המיוחסות לו קרי הברחת טובין לצורך התחמקות מתשלום מס כדין.

 

עוד נכתב בבקשת המעצר, כי החשוד השני, מוחמד סאלמה, נתין זר, משמש קפטן האנייה ״רגינה מד״ מזה מספר חודשים. על פי חומרי החקירה, סייע הקפטן באספקת  סיגריות לעובדי שירותי הנמל לצורך הברחתם לישראל ללא תשלום מס כדין. בחיפוש אשר נערך בתאו של הקפטן נמצאו 9,800 דולר במזומן אשר על פי החשד והודאתו חלק מהכסף הינו תוצר של הברחות הסיגריות. בחקירתו הודה סלמה בסיוע להברחת הסיגריות, לאורך זמן וכל זאת על מנת להתחמק מתשלום מס כדין.

 

מרשות המסים נמסר כי לאחר בדיקה עולה כי סה״כ רכשה האנייה מחנות הדיוטי פרי במהלך חצי שנה האחרונה 1,777 פאקטים של סיגריות בשווי מס של מעל מיליון שקל.

 

כבוד השופט אבישי כהן, אשר דן בבקשת המעצר, הורה, בין השאר, על מעצר בית לאלירן וקנין עד היום (24/12/18) בשעה 13:00, ערבות עצמית בסך 25 אלף שקל, ערבות צד ג׳ בסך 25 אלף שקל. בעניינו של הקפטן, מוחמד סלאמה, הורה השופט, בין השאר, על מעצר בית מלא בתא הקפטן באנייה ״רגינה מד״ עד היום בשעה 13:00, לצורך שחרורו בערבות ישמש סכום הכסף שנתפס בתאו כערובה עצמית ועוד.

 

המגזין הדיגיטלי
גיליון 926
פייסבוק

×