נושא היציגות בנמל אשדוד - בית הדין לעבודה טרם הגיע להכרעה

במרכז הדיון אתמול היתה עדותו של אבי נסנקורן, יו"ר ההסתדרות, שטען כי "הסיבה העיקרית שלא התקדמנו עם הסכם העקרונות היה הרצון שלנו להגן על דור ב'"


15:42 ,27.03.2017 מאת: מערכת פורט2פורט

אבי ניסנקורן העיד אתמול בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים בנושא היציגות בנמל אשדוד ונחקר במשך שעה ארוכה על ידי בא-כוחה של ההסתדרות הלאומית, עו"ד פז מוזר.

 

עו"ד מוזר שאל את ניסנקורן היכן ההתייחסות בהסכם שנחתם עם המדינה לעובדי דור ב' וניסה להראות כי למעשה, במשך תקופה ארוכה, בין שנת 2103 ועד שנת 2016, לא נעשתה התקדמות של ממש במשא ומתן על ההסכם עם העובדים שכן הוא הגיע למבוי סתום, ולמרות זאת טוענת ההסתדרות הכללית כי מתקיים מו"מ ולכן לא ניתן לעבור מארגון יציג אחד (ההסתדרות הכללית) לארגון יציג שני (ההסתדרות הלאומית).

 

מפרוטוקול הדיון שנמצא בידינו נציין כי אבי ניסנקורן העיד במהלך תשאולו על ידי בא כוחה של ההסתדרות הלאומית כי "הנושא של עובדי דור ב' היה ברקע של הדיונים באסטרטגיה. וכחלק מהנושאים שיוסדרו בסופו של דבר והנושא הזה של דור ב' היה ברור לי ולצדדים שישבו איתי במשא ומתן שזה יוסדר במסגרת הדיונים על הנפקה או בדיונים על נמל חיפה שישפיעו על אשדוד. אנחנו מדברים על שנה של משא ומתן עם המדינה, אני מבהיר חזור והבהר שהנושא של עובדי דור ב' קריטי וצריך לקחת בחשבון שהמיצוי יהיה רק לאחר הסכם מפורט ואני לא אחתום על הסכם עד שיוסדר הנושא של דור ב'... הסיבה העיקרית שלא התקדמנו עם הסכם העקרונות זה הרצון שלנו להגן על דור ב'".

 

ניסנקורן ציין עוד כי "בכמה נושאים נקלענו למבוי סתום, ובגלל זה, בייחוד בגלל ההגנה על עובדי דור ב', ביקשנו את זכות השביתה".

 

בית הדין לעבודה סיכם את הדיון וביקש משני הצדדים, כמו גם מהמדינה, להגיש סיכומים עד ה-20 באפריל, ולאחר מכן יגיע בית הדין להחלטה.