נמל אשדוד: אושרו השקעות בסך 412 מיליון שקל ברציף 21

במסגרת הסבת הרציף לרציף מכולות חצי אוטומטי יירכשו מנופי שער בהנעה חשמלית ומנופי גשר עם אופציה לעבודה אוטומטית. אורנה הוזמן בכור: עובדי הנמל זכאים לעבוד עם הציוד המתקדם ביותר ולקוחות הנמל זכאים לקבל את השירות היעיל ביותר


13:12 ,03.06.2019 מאת: מערכת פורט2פורט

דירקטוריון חברת נמל אשדוד אישר להנהלת הנמל השקעה נוספת בסך 412 מיליון שקל ברציף 21 לצורך הצטיידות, רכישה והסבתו לרציף מכולות חצי אוטומטי. זוהי החלטה נוספת שנועדה להכין את נמל אשדוד לתחרות הצפויה לו עם פתיחתו של נמל הדרום בעוד כשלוש שנים.

 

השקעה זו מצטרפת להחלטות קודמות שקיבל דירקטוריון החברה להשקעות בסך של כ-1 מיליארד שקל הכוללות גם העמקת השוקע וחיזוק הרציף. השקעות אלו נועדו להכשיר את רציף 21 לקליטת אניות מכולה ענקיות ולתהליכי אוטומיזציה עתידיים של פריקה ושינוע מכולות.


בין היתר, ירכוש הנמל מנופי שער מסוג ERTG אשר יפעלו בהנעה חשמלית בעלות של 157 מיליון שקל. בכך אימץ הדירקטוריון בנמל אשדוד את החלופה הירוקה וזנח חלופות אחרות שעמדו בפניהם לרכישת מנופים בטכנולוגיה אחרת ומזהמת. עוד הוחלט על רכישת 4 מנופי גשר בעלות של 220 מיליון שקל עם אופציה לעבודה אוטומטית עתידית. כמו כן ייבנה חדר שנאים (טרפו) בעלות של 35 מיליון שקל. סך כל ההשקעה מסתכם כאמור ב-412 מיליון שקל.

 

הצטיידות זו תהפוך את רציף המכולות לחדשני ומתקדם בשילוב תהליכים שיאפשרו אוטומציה בעבודת פריקת המכולות מאניות ענק עד 18,000 TEU שצפויות לפקוד את הנמל בשנים הקרובות. 

 

אורנה הוזמן בכור, יו״ר חברת נמל אשדוד, ציינה כי ״השקעות תקציביות ברציף 21 הן השקעות אסטרטגיות להיערכות נמל אשדוד לאתגרי הסחר הימי בשנים הקרובות. עובדי הנמל זכאים לעבוד עם הציוד המתקדם ביותר ולקוחות הנמל זכאים לקבל את השירות היעיל ביותר. הכנסת חדשנות, תהליכים אוטומטיים, טכנולוגיים מתקדמים וירוקים בנמל אשדוד יאפשרו לנו ליצור אופטימיזציה בין צורכי הלקוחות הימיים לבין שירותי הנמל״.