נמל אשדוד: בחמישי נפרקה אניית ביצים שנייה

חברת נמל אשדוד נערכה עם צוותים מתוגברים לפריקת המכולות. גופי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרלו״גים שמטרתו להביא להאצת תהליך הגעת הביצים לרשתות השיווק במהלך יום שישי


13:13 ,12.04.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום חמישי בלילה הגיעה לנמל אשדוד מספרד אנייה שנייה עם מטען של מליוני ביצים. מחברת נמל אשדוד נמסר כי הנמל נערך עם צוותים מתוגברים לפריקת המכולות אשר הועברו במהלך יום שישי שלאחר החג לרשתות השיווק.  

 

בצל המחסור החמור בביצים, פעלו משרדי הממשלה השונים, והצליחו לייבא מיליוני ביצים מספרד שיכנסו מחר בלילה לנמל אשדוד. גופי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרלו״גים שמטרתו להביא להאצת תהליך הגעת הביצים לרשתות השיווק במהלך יום שישי. 

 

נמל אשדוד משמש בשגרת היומיום, עורק מרכזי לכניסת סחורות למשק הישראלי, כאשר המטענים המשונעים בנמל כוללים בין היתר מוצרי מזון, תבואות וחומרי גלם חיוניים. מאז החל משבר הקורונה, עם היחלשותו של הנתיב האווירי, חשיבותו אף עולה.

 

עובדי נמל אשדוד הינם בין המקצועות הבודדים שממשיכים את עבודתם כרגיל ואף מעבר לכך, עם עבודה אינטנסיבית מסביב לשעון. הצוותים עובדים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ומקפידים על לבישת כל אמצעי המיגון הדרושים, שמירה על טווח ביטחון מאנשי צוות האוניות המגיעות מחו״ל ופוקדות את הנמל, וכן עבודה במשמרות הומוגניות, על מנת למנוע אפשרות של פגיעה בפעילות בשל הדבקה.

 

אורנה הוזמן-בכור, יו״רית נמל אשדוד, הוסיפה: ״נמל אשדוד הנמל של ישראל הינו עורק מרכזי של המשק הישראלי. המערך המקצועי והלוגיסטי שלנו פועל מסביב לשעון על מנת שנוכל להמשיך ולספק את צרכי המשק, ואף עיבינו אותו על מנת להעניק שירות במקרים דחופים, כפי  כשאנו חווים כעת מחסור חמור בביצים במהלך חג הפסח. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם חברת הספנות בורכרד ליינס . אני רוצה לציין את  עובדי הנמל אשר מפגינים איתנות ומחויבים להמשיך ולהבטיח את פעילותו התקינה של הנמל כעורק כלכלי ואסטרטגי עבור מדינת ישראל״.