נמל אשדוד: העובדים חלוקים בדעתם בנושא אלון חסן

במכתב שהוציא אתמול ועד ציוד מכני הבהירו נציגי הוועד כי הם מצדדים בחזרתו לעבודה בנמל אשדוד אולם מזכירים כי חברי הוועד הנוכחי נבחרו בצורה דמוקרטית. אלון חסן: מעונין שיהיו בחירות חדשות לוועד


13:35 ,09.04.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

ועד ציוד מכני הוציא אתמול מכתב הבהרה בעניינו של אלון חסן בו ציין כי הוא בדעה שיש להחזירו לעבודה וכי ״עמדתנו זו הועברה להנהלת החברה״. בעניין חזרתו לתפקידו בוועד העובדים, מציינים חברי הוועד הנוכחי כי ״אנו בדעה נחרצת כי נבחרנו דמוקרטית ויש לנו משימה לבצע״. 

 

נציגי הוועד בחרו להזכיר במכתב לעובדים כי הם מצויים כעת בשיאו של משא ומתן, וכי כל האנרגיות שלהם מופנות להכרעת המאבק לטובת חתימה על הסכם שייטיב עם העובדים.  כמו כן מזכירים חברי הוועד כי הם נבחרו באופן דמוקרטי על ידי העובדים בדצמבר האחרון וכי בכוונתם להמשיך בתפקידם.  

 

אלון חסן הגיב אתמול באחד הפורומים הקבוצתיים של עובדי נמל אשדוד על המכתב, וכתב כך: ״הם נבחרו דמוקרטית, ואני מה?...חוצפנים. אני סולקתי מתפקידי כי תפרו לי תיקים. בית המשפט זיכה אותי זיכוי מוחלט. הם מדברים על דמוקרטיה? למרות שבזמנו אבי אדרי  הבטיח לי שאם אזוכה אחזור למקומי, אני לא מעוניין. אני מעונין שיהיו בחירות, ואז זו תהיה דמוקרטיה. לתת יד, למנוע ממני להיכנס לנמל ולעשות מחטף יחד עם ההנהלה וההסתדרות, לחתום על הסכם שיהיה רע לעובדים, זה לא יכול להיות, ואסור שיהיה״.

 

מ״מ יו״ר ועד ציוד מכני, אבי אבן חיים, ציין בתגובה ״כי למען הסר ספק, כל נציגי הוועד בציוד מכני לא מנעו/ מונעים/ ימנעו את כניסתו של אלון לנמל. הנציגים שנבחרו על ידי ציבור העובדים נבחרו בדרך דמוקרטית בבחירות שנערכו בדצמבר 2017, והנציגים שנבחרו הראו לציבור שהם אכן ראויים להיות חברי ועד ומסוגלים לסחוב את העגלה שהיתה בדרך לתהום מאז תחילת הפרשה.

 

״ועד ציוד מכני חוזר ואומר שבחירות בציוד מכני אינם על הפרק כרגע ואם יש מישהו שחושב שהוא יכול לייעץ ולעזור לעובדים בדרך כלשהי, הם זמינים 24/7 ומבטיחים שתקבלו אוזן קשבת. מי שרוצה בטובת העובדים אינו מעמיד תנאים״. 

 

אבן חיים הוסיף וציין כי ״אני לא מבין גם את אלון. מה הוא חשב לעצמו? שהעובדים והבעיות בנמל יחכו לו? העובדים סבלו וסובלים מתדמית שלילית שליוותה אותם שנים וזה נתן לגיטימציה לכולם להכניס להם בכל הזדמנות, עד שהגיע ועד שלא פחד להילחם על זכויות  העובדים. ועד העובדים הוציא מכתב בקשר לחזרתו של אלון חסן לנמל, כי זה תפקידנו להגן על העובדים. השנים האחרונות לא היו קלות בלשון המעטה וגם היום ההתמודדות היומיומית מורכבת ואנו עומדים בה וצר לנו על מגמה לפרסם דברים לא נכונים שהנה גם מגיעים לתקשורת. נבהיר שוועד העובדים שמח על זיכויו של אלון ואנו גם קוראים לו שוב להצטרף אלינו. לא לפלג אלא לאחד. אין לנו מושג מדוע בזמן האחרון מעוותים את התמונה ומפרסמים כאילו הוועד לא מעונין בשובו של אלון. זה ספין ולא יותר מזה״.

 

חברת נמל אשדוד הקפיאה קליטתם של 32 סוורים חדשים 

 

נזכיר כי הנהלת חברת נמל אשדוד ממתינה להחלטת הפרקליטות בנוגע לערעור על זיכויו של חסן, ורק לאחר מכן תשקול את צעדיה. נכון לרגע זה אלון חסן הינו עובד מושעה של חברת נמל אשדוד ואינו מורשה להיכנס בשערי הנמל.

 

נציין כי הנהלת נמל אשדוד הסכימה לאחרונה לדרישת העובדים שלא לקלוט 32 סוורים חדשים, וזאת למרות הודעתה על כך בטקס הרמת כוסית לכבוד חג הפסח. למערכת PORT2PORTנודע כי נציגי העובדים ביקשו מההנהלה למצות את הפוטנציאל של העובדים במשמרות הנוספות כך שלא יהיה צורך בקליטת עובדים חדשים, וכי ההנהלה נענתה לבקשה.