נמל אשדוד: נערכים למזג האוויר סוער על מנת להבטיח רציפות תפעולית

לאור תחזית מזג האוויר הורה מוריס מור, רב החובל של הנמל, על שורה של הנחיות מיוחדות ומפורטות לבעלי תפקידים רלוונטיים בנמל, ועדכן על אודות תנועת האניות המתוכננת בנמל בסוף השבוע הקרוב


12:18 ,04.11.2020 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד נערכת בהתאם לתחזית השירות המטאורולוגי למערכת חורפית סוערת אשר תשפיע על רוב חלקי הארץ. לאור תחזית מזג האוויר הורה מוריס מור, רב החובל של הנמל, על שורה של הנחיות מיוחדות ומפורטות לבעלי תפקידים רלוונטיים בנמל, ועדכן על אודות תנועת האניות המתוכננת בנמל בסוף השבוע הקרוב. כמו כן הוציא גם הנחיות מסודרות הנוגעות לנמל החדש שקם בסמוך לנמל אשדוד. עמידה בהנחיות אלו תאפשר התמודדות מיטבית עם הסערה הצפויה ומניעת נזקים בתחומי הנמל.

 

מזג האוויר צפוי כאמור להיות קיצוני ביותר, צפויות רוחות צפון-מזרחיות ודרום-מזרחיות אשר תתחזקנה לעוצמה גבוהה של 20-30 קשר, עם משבים של עד 50 קשר; גובה הגלים צפוי להגיע לשיאו בסוף השבוע הקרוב עם גובה גלים בין 3-6 מטרים.

 

כלל הפעולות בנמל תתקיימנה תוך נקיטת משנה זהירות, בהתאם לנהלי הנמל. במסגרת הכוננות, אניות נכנסות יתבקשו לחזק חבליהן כאשר אנייתם קשורה לרציף על מנת להתכונן לסערה.

 

כמו כן ייערך רישום מדויק על כל אירוע ודיווח בהתאם לנהלים. הערכות והנחיות הנמל לקראת מזג אויר סוער אפשרה עד כה לעבור בבטחה ובשלום את כל אותן הסערות שפקדו את נמל אשדוד בחורף האחרון.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי היא ״עושה את המיטב במטרה להשיב את פעילות הנמל לסדרה ולשמור על רציפות תפקודית לטובת קהל הלקוחות ואזרחי מדינת ישראל״.