נמל אשדוד על בול

השירות הבולאי השיק בול לציון חגיגות 50 שנה לנמל אשדוד; האירועים יכללו יום פתוח ביום העצמאות ומרוץ


10:47 ,16.04.2015 מאת: מערכת פורט2פורט

כחלק מסדרת אירועי חגיגות ה-50 לנמל אשדוד, השיק השירות הבולאי בחברת דואר ישראל בול לציון 50 שנה לנמל אשדוד.

 

על הבול, בערך של 4.30 שקל, תחת עיצובו של פיני חמו, מופיעה אוניית מכולות ומנופים שאוירו בידי אולה אופויקוב. בשובל הבול מופיע לוגו שנת ה-50 של חברת נמל אשדוד שעוצב בידי ג'ורג' בן-חיים.

 

אבן הפינה לנמל אשדוד הונחה ב-31 ביולי 1961. הקמתו של נמל עמוק מים נבעה מהשאיפה ליישב אזורים פריפריאליים, מהתפתחויות כלכליות של מדינת ישראל ומהגידול המשמעותי בנפח הייבוא והייצוא בישראל.

 

בשנת 1965, אחרי ארבע שנים של חפירות, יציקות ובנייה, הופעל לראשונה נמל אשדוד לטעינה ולפריקה של סחורות. זהו אחד הנמלים הבודדים בעולם ללא כל הגנה טבעית של מפרץ או נהר.

 

יצוין כי השקת הבול היא חלק ממסגרת אירועי חגיגות חמישים שנה לנמל אשדוד, שבהן צפויים אירועים כמו יום פתוח בנמל ביום העצמאות, אירועי הוקרה לוותיקי הנמל, מרוץ מיוחד ועוד.

 

במהלך טקס ההשקה אמר מנכ"ל בפועל של חברת נמל אשדוד יצחק בלומנטל:  "ב- 50 השנים הבאות נמשיך לפעול, כשלצידנו נמל בבעלות משקיעים פרטיים, שיפעל ללא רגולציה ממשלתית. התחרות מאתגרת  את כולנו ואני משוכנע כי נמל אשדוד, במסגרת תוכנית עסקית אסטרטגית שאנו מגבשים להערכות בתחרות, יתמודד בצורה הוגנת עם האתגר ויהיה הראשון להיאבק על כניסה של כל אונייה שעוגנת באזור".