נמל אשדוד: פרויקט שדרוג מנופי הגשר לקראת סיום

תהליך הארכת הזרוע הימית במנוף הראשון הסתיים בהצלחה, וכעת הוא נמצא בתהליך הגבהה שאמור להסתיים בחודש הבא. עם סיום פרויקט השדרוג, שעלותו 8 מיליון יורו, שני המנופים ימוקמו במרכז רציף 23. בלומנטל: השקעה נדרשת לטובת השירות בנמל


09:57 ,29.01.2018 מאת: מערכת פורט2פורט

חברת נמל אשדוד נמצאת בתהליך שדרוג של שני מנופי הגשר במסגרת יישום התכנית האסטרטגית לקליטת אניות ענק בנמל אשדוד.

 

מחברת נמל אשדוד כי פרויקט השדרוג של שני מנופי גשר ברציף 23 מתקדם בקצב משביע רצון, וכי הוא מתקרב לסיומו. עם סיום העבודות מנופי הגשר יהפכו למנופים הכי גבוהים מסוג זה בנמלי ישראל. המנופים ישמשו לפריקה והעמסת מכולות.

 

מחברת נמל אשדוד נמסר כי תהליך הארכת הזרוע הימית במנוף הראשון הסתיים בהצלחה, וכעת הוא נמצא בתהליך הגבהה שאמור להסתיים בחודש הבא. המנוף השני צפוי לעבור עבודות שדרוג דומות. עם סיום פרויקט השדרוג, שעלותו מוערכת בכ-8 מיליון יורו, המנופים ימוקמו במרכז רציף 23 ויחזרו לפעילות מלאה.  

 

מחברת נמל אשדוד נמסר עוד במסגרת השדרוג המנוף יוגבה ב-9 מטרים כך שגובה ההרמה המקסימלי יגיע ל-44 מטרים מהקרקע, וזרוע המונף תוארך בכ-5.5 מטרים כך שאורך הזרוע יגיע ל-60.5 מטרים. המנוף יוכל לעבוד מול אניות ברוחב של 20 מכולות. בסיום התהליך המנוף יוכשר למתן שירות לאניות הענק הנושאות מכולות 14,000 TEU ולתת שירות לגובה של 9 מכולות על סיפון האנייה.

 

מבצעת הפרויקט היא החברה הספרדית KALMAR המתמחה בעבודות שדרוג והגבהות מסוג זה וביצעה הגבהה מסוג זה בנמלים שונים בעולם כמו בנמל ולנסיה שבספרד ובנמל אנטוורפן שבבלגיה.

 

מנכ״ל חברת נמל אשדוד, יצחק בלומנטל מסר כי: ״אנו פועלים בהתאם לתוכנית האסטרטגית של החברה במסגרת ההיערכות לעידן התחרות. נמל אשדוד ממשיך לשדרג את השירות ללקוחות הנמל באמצעות קידום פרויקטים תשתיתיים אשר יבטיחו מתן שירות מצוין לאניות הענק הנושאות 14,000 TEU והחלו לפקוד את הנמל בחודש מאי האחרון. ההשקעות הללו נדרשות על מנת לאפשר את הגעת אניית ענק וקווי שירות בינלאומיים, לצרכי היבואנים והיצואנים הישראלי הפועלים מול המזרח הרחוק״.