עובדי נמל אשדוד ישובו לדיוני ועדות הקליטה לאיוש משרות סוורים

הצדדים חלוקים בנודע לתוצאות עוד דיון בבית הדין לעבודה. הנהלת הנמל: "אבן דרך חשובה במערך הטמעת נורמות של ממשל תקין". אבינועם שושן: "הוכח פעם נוספת שהעובדים דוברי אמת ושההנהלה נוקטת בשיטות חד צדדיות ומגמתיות"


00:00 ,10.11.2013 מאת: מערכת פורט2פורט

ביום חמישי האחרון נערך בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דיון נוסף במסגרת סבבי הדיונים שבין הנהלת חברת נמל אשדוד לבין העובדים.

הנושא הפעם היה עתירה שהגישה חברת הנמל כנגד העובדים, ובה ביקשה מבית הדין להכריז על העובדים כמי שביזו את החלטותיו.

יצוין שבית הדין הארצי לעבודה סירב לבקשת החברה לדון בנושא, והעביר אותו לדיון בבית הדין האזורי.

הבקשה הוגשה לאחר שהעובדים פתחו, לדברי ההנהלה, בעיצומים ללא שהכריזו על סכסוך עבודה.

הפרשנות בנוגע להחלטת בית הדין האזורי נחלקת לשניים, כשכל צד טוען לניצחון.

לדברי חברת הנמל, החלטת בית הדין מהווה לניצחון להנהלה, שכן בית הדין החליט שעל ועדי תפעול וציוד מכאני להגיע לשני דיונים בשבוע של ועדות המכרזים לאיוש משרות סוורים.

"חברת הנמל", נכתב בהודעה, "רואה בהחלטה זו אבן דרך חשובה במערך הטמעת הנורמות של ממשל תאגידי תקין".

לדברי יועץ התקשורת של עובדי הנמל חיים קוזניץ, בית הדין דחה את טענות הנהלת החברה נגד העובדים.

נשיאת בית הדין האזורי, השופטת אורלי סלע, נכתב בהודעה שהוציא הוועד, "המליצה להנהלה לשבת ולדון עם העובדים על הנושאים עליהם קיימת מחלוקת. בנוסף, קבעה השופטת שקרובי משפחה של עובדי נמל יהיו רשאים להתמודד על תפקידים בנמל, כשעל ההנהלה להחזיר מיידית לעבודה את המדריך שהושעה על ידה. עוד נקבע שנציגי הוועד יגיעו לשתי ישיבות קליטת עובדים בשבוע".

ממלא מקום יו"ר ועד העובדים אבינועם שושן אמר בהתייחסו להחלטה: "הוכח פעם נוספת שהעובדים דוברי אמת ושההנהלה נוקטת בשיטות חד צדדיות ומגמתיות, שכל מטרתן להמשיך ולהציג אותנו כפורעי חוק".

עוד נכתב, כי על פי מה שנודע לעובדים, יו"ר דירקטוריון חברת הנמל גדעון סיטרמן הוא זה שהחליט לנקוט בקו המתלהם ובפניות חוזרות ונשנות לערכאות משפטיות.

שושן: "האמת, כואב לנו שיו"ר הנמל מבלה בחו"ל ומשם הוא נותן הוראות שרק פוגעות בנמל אשדוד".